REKLAMA
TYLKO U NAS

GALVO S.A.: Informacja o wpływie wydarzeń związanych z koronawirusem na działalność Spółki

2020-03-17 14:35
publikacja
2020-03-17 14:35
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 1 / 2020
Data sporządzenia: 2020-03-17
Skrócona nazwa emitenta
GALVO S.A.
Temat
Informacja o wpływie wydarzeń związanych z koronawirusem na działalność Spółki
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Galvo S.A. informuje, że na bieżąco monitoruje ryzyko wynikające ze zdarzeń związanych z koronawirusem. Dotychczas żaden z pracowników nie zachorował, natomiast jedna osoba została poddana kwarantannie. W zakładzie funkcjonuje system BHP obejmujący odpowiednie zachowanie w sytuacji zagrożenia epidemią. Pracownicy biurowi w części zostali przekierowani do pracy w domach. Istnieje ryzyko, że pracownicy zaczną chorować, lub nie będą mogli pojawić się w pracy ze względu na kwarantannę, co może wpłynąć na zdolności produkcyjne zakładu.
W związku z obecną sytuacją część kontrahentów zaczęła ograniczać lub wstrzymywać niektóre zamówienia. Wpłynie to negatywnie na wyniki finansowe Galvo S.A., o ile zamówienia nie zostaną nadrobione w kolejnych miesiącach.
Bieżące dostawy surowców i materiałów nie są zakłócone, ale istnieje ryzyko, że takie zakłócenia nastąpią, ze względu na transport, lub też dostępność surowców i materiałów. Przy przedłużającym się zagrożeniu epidemiologicznym istnieje ryzyko, że pogorszy się sytuacja finansowa niektórych kontrahentów, którzy będą ponosić koszty stałe działalności przy zmniejszonych przychodach ze sprzedaży i ograniczonej produkcji.
Sytuacja finansowa Spółki jest dobra, ale dłuższe utrzymywanie się ograniczeń w zamówieniach doprowadzi do powstania strat. Wielkość strat będzie zależała od tego, na ile szybko uda się przywrócić poziom zamówień sprzed zagrożenia koronawirusem.
W pierwszym kwartale 2020 r. Galvo nie osiągnie zysku netto, choć poziom EBITDA powinien być dodatni.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-17 Ryszard Szczepaniak Prezes Zarządu Ryszard Szczepaniak
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Najlepsze konta premium – wrzesień 2025 r.
Najlepsze konta premium – wrzesień 2025 r.
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki