REKLAMA

Fuzja Santandera i Deutsche Banku w listopadzie. Co powinni wiedzieć klienci?

Wojciech Boczoń2018-09-12 09:34analityk Bankier.pl
publikacja
2018-09-12 09:34

Wielkimi krokami zbliża się kolejna fuzja w polskim sektorze bankowym. 10 listopada 2018 r. klienci Deutsche Banku staną się klientami Santander Banku Polska (do niedawna: Banku Zachodniego WBK). Dwa dni później bankowość elektroniczna db easyNET zostanie zastąpiona systemem Santander online. Klienci DB dostaną też aplikację mobilną.

Na 9 listopada 2018 r. zaplanowano przeniesienie wydzielonej części Deutsche Banku Polska do Santander Bank Polska. Dzień później klienci przejmowanej instytucji staną się automatycznie klientami Santandera. Ich produkty i usługi zostaną przeniesione do banku z czerwonym logo. Deutsche Bank zapewnia, że zmiany nie zwiększą kosztów obsługi posiadanych produktów bankowych. Klienci zyskają za to dostęp do nowych usług.

Zobacz też: Bank Zachodni WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska »

/ Santander Bank Polska

Pierwszą widoczną dla klientów Deutsche Banku zmianą będzie udostępnienie wypłat gotówki bez prowizji z bankomatów Santander Banku Polska. Usługa będzie dostępna dla posiadaczy kart debetowych. Klienci Deutsche Banku będą mogli korzystać z bankomatów już od początku października 2018 r., czyli na miesiąc przed zapowiadaną fuzją.  

12 listopada bankowość internetowa db easyNET zostanie zastąpiona usługą Santander online. Po zalogowaniu do starego systemu klienci zostaną poproszeni o przejście przez prosty proces zmiany usług bankowości elektronicznej. Klientom przejmowanego banku zostanie też udostępniona aplikacja mobilna Santander PL. Deutsche Bank nie oferował programu natywnego – klienci mogli korzystać na smartfonach z bankowości mobilnej w wersji RWD. 

Po fuzji zmianie ulegną nazwy produktów oferowanych obecnie w Deutsche Banku:

 • Konta db Elite zmienią się w Konto Elite
 • Konta db NET i db Invest zmienią się w Konto NET
 • Konta db Smart i db Junior zmienią się w Konto Smart
 • Konto db Open zmieni się w Konto Open
 • Konto db Life zmieni się w Konto Life
 • Konta w pakietach db Fokus, db Inwestor, db Konto, db Start, db Status zmienią się w Konto Inwestor.

Jednocześnie obniżeniu ulegną stawki za realizację wszystkich zleceń stałych, opłaty za wyciągi papierowe dla Konta NET, opłaty za przelew ELIXIR dla Konta Open i opłaty za przelew do US i ZUS dla Konta Inwestor.

Nazwy kart kredytowych ulegną zmianie według następującego schematu:

 • Karta db kredyt przyjmuje nazwę: kredyt
 • Karta Deutsche Bank Silver przyjmuje nazwę: Silver
 • Karta Deutsche Bank Gold przyjmuje nazwę: Gold
 • Karta IQ World MasterCard przyjmuje nazwę: World
 • Karta Deutsche Bank Platinum przyjmuje nazwę: Platinum
 • Karta Deutsche Bank Premium Club Silver przyjmuje nazwę: Premium Club Silver
 • Karta Deutsche Bank Premium Club Gold przyjmuje nazwę: Gold

Obniżeniu ulegnie prowizja za przelew z rachunku karty kredytowej do 0 zł zamiast 5 zł i opłata za usługę „Powiadomienie SMS” do 0 zł zamiast 1 zł. Zmianie ulegną numery rachunków do spłaty kart kredytowych, ale w przypadku podania starego numeru, spłata zostanie poprawnie zaksięgowana. W Santander online pojawią się dla kart nowe funkcje – zmiana limitów transakcyjnych, zastrzeganie karty, czasowe blokowanie karty, możliwość rozłożenia zadłużenia na raty.

Zmianie ulegnie także nazewnictwo kont oszczędnościowych. db Konta Oszczędnościowe i db Konta Oszczędnościowe 24h zmienią się w Konta Oszczędnościowe Pro. Klienci otrzymają możliwość wykonania jednej bezpłatnej transakcji w miesiącu z KO niezależnie od miejsca i formy zlecenia transakcji.

Nie zmieni się oprocentowanie kont osobistych, sposób spłaty i obsługa kredytów hipotecznych w złotych przenoszonych do Santander Bank Polska, numery rachunków bankowych (za wyjątkiem numerów do spłat zadłużenia na kartach), numery kart i kody PIN. Karty płatnicze wydane przez Deutsche Bank będą działać nadal, ale nie będzie ich można podpiąć do cyfrowych portfeli: Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay. Klienci DB będą mogli za to korzystać z Blika.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
poznaniak242
Dziwią mnie Polacy z takimi kompleksami jak ty na forum Bankiera.
phueta
Santander Bank jest ostatnim bankiem jaki mógłbym polecić.
Zastanawiająca fuzja Niemców z Hiszpanami, zrozumiałbym prędzej że Niemcy sprzedają swoją polską filię banku. A ta fuzja bardziej przypomina sprzedaż
POWODZENIA KLIENTOM SANTANDERA
bankierkomentuje
BANKI to takie same PASOŻYTY jak RYANAIR pasożytuje na klientach i swoich pracownikach.
Ryanair ktory chyli sie ku karom w setkach mln EUR, potem utracie licencji na wykonywanie uslug z braku personelu = BANKRUCTWO. Ryanair byl taki madry ze opublikowal dane ile zarabiają piloci. Wyszło ze ci najmniej zarabiający w Hiszpanii
BANKI to takie same PASOŻYTY jak RYANAIR pasożytuje na klientach i swoich pracownikach.
Ryanair ktory chyli sie ku karom w setkach mln EUR, potem utracie licencji na wykonywanie uslug z braku personelu = BANKRUCTWO. Ryanair byl taki madry ze opublikowal dane ile zarabiają piloci. Wyszło ze ci najmniej zarabiający w Hiszpanii mają ok 150 czy 180 tys EUR rocznie a piloci Polacy zatrudnieni w Warszawie a wykonujący te sama prace dostają ok średnio 6-8 tys zl brutto co daje 70-100 tys zl. Niezła dyskryminacja żeby zarabiać 8 razy mniej niz taki sam bufon z Europy Zachodniej nie mówiąc juz o ryżych irlandasach itd. My też mamy ryzegoPL ale nasz steruje w EU ochłapami i nic od niego nie zależy bo właśnie EU ląduje powoli w grajdole wiec nie bedzie dziwne jak za 5 czy 10 lat sie EU po prostu ROZPADNIE bo dosc juz tego poddaństwa niemieckim warchołom i temu stekajacemu belgijskiemu Van G.... nie nie to nie Van Gogh.
glos_rozsadku
dziwą mnie Polacy, którzy dają zarabiać niemieckim bankom.
kryzysio
DB miał bardzo korzystną ofertę kredytów mieszkaniowych, niestety w latach kryzysu zaczął jechać po bandzie w wyścigu kto bardziej ostrzyże frajera. Teraz to rzeczywiście jakaś porażka i siedzą w nim tylko ci, którzy mają jeszcze 20 albo więcej lat hipoteki do spłaty.
jkl777
Dziwi mnie Polny Wolak, ktory woli zaplacic 2x wiecej na Misiewiczow, Obajtkow i Sadurskie, ktore nawet nie daja lokat powyzje inflacji i potrojnie okradaja obywateli III RP. PiSożyty.
tiaa
Glos_rozsądku masz tyle wspólnego z rozsądkiem, co Pis z prawem i sprawiedliwością…
Piszesz, tak jakby polskie banki były lepsze, w czym niby? W płaceniu swoim pracownikom? W lepszych warunkach? W lepszym traktowaniu? Dobre sobie….
glos_rozsadku odpowiada tiaa
polskie banki są lepsze w tym, że dajesz zarobić Polakom a nie Niemcom czy Francuzom. Pieniądze zostają w kraju.
phueta odpowiada jkl777
to teraz będziesz jeszcze bardziej zdziwiony
poznaniak242 odpowiada glos_rozsadku
W jaki sposób Polskie Banki wg ciebie dają zarobić Polakom? Masz na myśli Prezesa i Zarząd lub Radę Nadzorczą?

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki