REKLAMA

Powstał największy bank w Hiszpanii

2020-09-18 01:13
publikacja
2020-09-18 01:13
fot. Wangkun Jia / Shutterstock

Wskutek zawartej w czwartek umowy pomiędzy władzami CaixaBanku oraz spółki Bankia o przejęciu powstał największy bank Hiszpanii. Szczegóły fuzji między trzecim i czwartym bankiem kraju mają zostać ujawnione w piątek podczas konferencji prasowej w Walencji.

W krótkich komunikatach kierownictwa obu banków potwierdziły w czwartek, że na mocy zwartego porozumienia pomiędzy radami dyrektorów spółka Bankia zostanie włączona w skład struktur CaixaBank i będzie działać pod tą nazwą.

Powstały wskutek fuzji podmiot stał się tym samym największym bankiem Hiszpanii. Jego siedziba będzie znajdować się w Walencji, gdzie dotychczas mieściła się dyrekcja firmy CaixaBank.

Według szacunków dziennika "El Mundo" w efekcie fuzji powstaje bank zarządzający majątkiem o łącznej wartości 664 mld euro, zatrudniający w sumie ponad 51,5 tys. pracowników i dysponujący 6727 oddziałami.

Według wcześniejszych deklaracji władz CaixaBank i Bankia fuzja była niezbędna, by wzmocnić obie instytucje po zawirowaniach na rynku finansowym wywołanych epidemią koronawirusa.

zat/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
przemyslaw-pelka
I tu jakoś Unia nie każe sprzedać 80% aby działać antymonopolowo? A Lotosowi każe sprzedać stacje dla BP. Chyba BP mocno lobbowało w UE.
demeryt_69
Obecnie zatrudniają 51,5 tys. ludzi w 6727 oddziałach - zobaczymy jak długo :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki