REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Fundusze private equity mogą być inwestorami strategicznymi dla małych banków - KNF

2015-05-06 18:36
publikacja
2015-05-06 18:36

Fundusze private equity mogą występować jako inwestorzy o pozycji strategicznej dla małych banków - poinformował Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego KNF.

"Jeśli chodzi o duże systemowe banki, transakcje mogą się odbywać przez pakiety, które nie dają funduszom pozycji dominującej" - powiedział Kwaśniak.

"W odniesieniu do małych banków, mogą oni występować jako inwestorzy o pozycji strategicznej. Punktem odniesienia jest sprawa jakości danego funduszu (...) i czas inwestycji, czyli długookresowe zaangażowanie w kształtowanie strategii polskiego banku" - dodał.

Pod koniec kwietnia Abris informował, że sprzedał FM Bank PBP funduszowi private equity AnaCap Financial Partners LLP.

Transakcja ta jest wynikiem decyzji KNF, która w listopadzie 2014 r. nakazała zbycie wszystkich akcji FM Banku do 30 kwietnia 2015 r. Komisja oceniała wówczas, że PL Holdings s.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited nie wypełniają zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF, co ma negatywny wpływ na ostrożną i stabilną działalność tego banku.

Nabywcą banku jest AnaCap Financial Partners LLP, europejski fundusz private equity specjalizujący się w inwestycjach w sektorze usług finansowych.

FM Bank PBP SA powstał z połączenia FM Banku z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości. Połączony bank rozpoczął działalność od lipca 2013 r.

Bank działa pod dwiema markami - BIZ Bank i Bank Smart. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki