REKLAMA

Front Al-Nusra wzywa muzułmanów w Rosji do ataku na cywilów

2015-10-13 11:37
publikacja
2015-10-13 11:37

Przywódca związanego z Al-Kaidą syryjskiego Frontu Al-Nusra zaapelował w poniedziałek do dżihadystów na Kaukazie, aby atakowali cywilów w Rosji w odwecie za prowadzone od dwóch tygodni naloty rosyjskiej armii na Syrię.

/ fot. Reuters / FORUM

"Wzywam mudżahedinów na Kaukazie o wspieranie, na ile się da, narodu syryjskiego. Jeśli armia rosyjska zabija naszą ludność, zabijajcie ich ludność. Jeśli zabija ona naszych żołnierzy, zabijajcie ich żołnierzy. Oko za oko" - powiedział przywódca Frontu Al-Nusra Mohamad al-Golani w opublikowanym w poniedziałek wieczorem na YouTube nagraniu audio.

Zapewnił, że interwencja rosyjska w Syrii zakończy się klęską i zaapelował do wszystkich ruchów rebelianckich o zjednoczenie.

"Wojna w Syrii nie pozwoli Rosjanom zapomnieć o okropnościach wojny w Afganistanie(...) Jeśli Bóg pozwoli, zostaną w Syrii pokonani" - powiedział.

"Odłóżcie na bok swoje spory do czasu upadku zachodniej krucjaty i rosyjskiej kampanii na ziemi syryjskiej" - zaapelował do wielu ugrupowań rebelianckich rozproszonych po całej Syrii.

W ostatnich dniach Rosja znacznie nasiliła swe naloty bombowe w Syrii. Twierdzi, że zwalcza Państwo Islamskie, które kontroluje większość terytorium wschodniej Syrii.

Z kolei źródła zachodnie uważają, że większość rosyjskich ataków wymierzonych jest w rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. (PAP)

jo/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (34)

dodaj komentarz
~miro
wszystko co nie liże żydowskiej ameryce jest reżimem
~maciejjjjko
a tak przy okazji to stoją tam na "datkach" z usraela?
~XXX
PUTIN JESTES WIELKI--NATO I USA TO JEDNO BAGNO
~das
putin wytnij to dziadostwo do jednego
~ss
na ludnosc cywilna---tylko muzulmanska zaraza moze to robic--a my ja sobie sciagamy
~gustaw
pytam się skąd maja broń ? mysle ze kraje muzułmańskie powinny zniknąć albo zostać ogrodzone i zyc wiecznie w gettcie az do usra..j śmierci
~fdssmlok
Czy wszyscy są ślepi? Ameryka to Rosja tamto Nato to i owo i tak ciągle. Gdyby im zależało to islam by zniknął z ziemi w ciągu kilku miesięcy tak samo z innymi religiami. To jest wielki cyrk, teatr, przedstawienie.
~lol
chcecie oko za oko, to sprobujcie atakowac cywilow w rosji, na drugi dzien waszych cywilow w calej arabi czeka atomowy deszcz.
~brawa
co za wzruszajaca wiara w zwiazek radziecki, brawo towarzyszu lol
~plutarch odpowiada ~brawa
raczej cudowna moc kopiejki tombakowej

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki