REKLAMA

„Franki” bez rozstrzygnięcia. Kurs euro pozostaje stabilny

2021-05-12 09:42
publikacja
2021-05-12 09:42
„Franki” bez rozstrzygnięcia. Kurs euro pozostaje stabilny
„Franki” bez rozstrzygnięcia. Kurs euro pozostaje stabilny
fot. NATALIA61 / / Shutterstock

Brak rozstrzygnięcia kwestii kredytów liborowych przez Sąd Najwyższy delikatnie wzmocnił polską walutę. Gra na czas w krótkim terminie zdejmuje z rynku ten czynnik ryzyka.

Obradująca w pełnym składzie Izba Cywilna Sądu Najwyższego okazała się bezradna wobec spornych kwestii umów kredytów indeksowanych/denominowanych do kursu franka szwajcarskiego. Posiedzenie zostało odroczone bezterminowo, co oznacza, że z prawnego punktu widzenia problem pozostanie zamrożony przez następne miesiące.

Reakcja rynku walutowego była umiarkowanie pozytywna. Po publikacji tej informacji kurs euro spadł poniżej 4,54 zł, choć jeszcze we wtorek rano przekraczał 4,56 zł. Natomiast w środę o 9:44 wspólnotowa waluta była wyceniana na 4,5399 zł, a więc bez większych zmian względem stanu z wczorajszego wieczoru.

- Tak jak zakładaliśmy, dziś złoty staje przed szansą na umocnienie po wczorajszym braku decyzji Sądu Najwyższego w sprawie walutowych kredytów hipotecznych. Już wczoraj kurs EUR/PLN zakończył notowania na poziomie 4,5379 i w naszej ocenie w dalszej części tygodnia może kierować się w stronę bariery 4,50 - napisali ekonomiści Banku Millenium.

Notowania samego franka szwajcarskiego we wtorek obniżyły się o blisko 4 grosze. W środę rano helwecka waluta była wyceniana na 4,1386 zł, czyli o ponad grosz wyżej niż dzień wcześniej.

Dolar amerykański kosztował 3,7408 zł i był o ponad grosz droższy niż wczoraj wieczorem, gdy kurs USD/PLN osiągnął najniższą wartość (3,7221 zł) od końcówki lutego. Funt brytyjski notowany był po 5,2920 zł, a więc o dwa grosze wyżej niż dzień wcześniej.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki