REKLAMA
WAŻNE

Frank znów blisko czterech złotych

2015-05-25 09:05
publikacja
2015-05-25 09:05
fot. Karol Serewis / EastNews

W poniedziałek rano kurs franka szwajcarskiego sięgnął nawet 3,9926 złotego i był to najwyższy poziom od 12 lutego. To efekt zarówno osłabienia złotego wobec euro, jak i deprecjacji wspólnotowej waluty wobec samego franka.

 

O 9:00 za franka płacono 3,9837 złotego, czyli o 3,5 grosza więcej niż przed weekendem. Tuż po rozpoczęciu notowań za helwecką walutę płacono nawet 3,9926 zł, a więc najwięcej od 15 tygodni.

Przy czym do poniedziałkowych kwotowań należy podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu. Ze względu na kumulację dni wolnych dziś nie pracują dilerzy z Londynu, Nowego Jorku i Zurychu. Na rynku pozostali praktycznie tylko gracze krajowi, co powinno skutkować bardzo niską płynnością.

Wzrost notowań franka to po części efekt osłabienia złotego do euro, w ramach którego europejska waluta osiągnęła najwyższy kurs od trzech miesięcy.  Ale swoje trzy grosze dorzucił też rozwój wydarzeń na parze euro-frank, gdzie helwecka od kilku dni umacnia się wobec euro.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~pawel
A propos "frankowców":

Przykład 1) Polak kupuje Passata za 15 000 zł. Przez trzy dni ogląda z każdej strony i wypytuje jakby kupował Maserati.

Przykład 2) Polak bierze kredyt na 300 000 zł. W ogóle się nie interesuje ofertą i umową. Chciałby załatwić wszystko w jeden dzień, bo on się na tym
A propos "frankowców":

Przykład 1) Polak kupuje Passata za 15 000 zł. Przez trzy dni ogląda z każdej strony i wypytuje jakby kupował Maserati.

Przykład 2) Polak bierze kredyt na 300 000 zł. W ogóle się nie interesuje ofertą i umową. Chciałby załatwić wszystko w jeden dzień, bo on się na tym "żydostwie" nie zno.

To tyle w temacie.
~TM
Zmaleje, bo banki nigdy nie miały franków na kredyty. Kredyt frankowy zawsze był mocno wirtualny. Dopiero spłaty tych kredytów są walutowe i w ramach tych kredytow tylko zakup franka na ich spłatę generuje popyt. Przewalutowanie w wersji Dudy spowoduje spadek na giełdzie bo banki dostaną po tyłku. Nie stracą, ale dużo Zmaleje, bo banki nigdy nie miały franków na kredyty. Kredyt frankowy zawsze był mocno wirtualny. Dopiero spłaty tych kredytów są walutowe i w ramach tych kredytow tylko zakup franka na ich spłatę generuje popyt. Przewalutowanie w wersji Dudy spowoduje spadek na giełdzie bo banki dostaną po tyłku. Nie stracą, ale dużo mniej zyskają.
~Michał
Panie to rozłoży większość banków nie mówiąc o gospodarce.
~Jędrzej
Niestety dla frankowiczów nie ma dobrych wiadomości. Frank dziś potwierdza swój zapał wzrostowy. Pomimo, iż dopiero przebicie szczytu z 10 lutego będzie prawdziwym sygnałem wzrostów to już dziś trzeba myśleć co dalej. Sytuacji nie poprawia też próba zamiany trendu głównego na parze walutowej USDCHF. Umacnianie amerykańskiej Niestety dla frankowiczów nie ma dobrych wiadomości. Frank dziś potwierdza swój zapał wzrostowy. Pomimo, iż dopiero przebicie szczytu z 10 lutego będzie prawdziwym sygnałem wzrostów to już dziś trzeba myśleć co dalej. Sytuacji nie poprawia też próba zamiany trendu głównego na parze walutowej USDCHF. Umacnianie amerykańskiej waluty do franka odbije się na stabilnym wysokim poziomie franka do walut Europejskich.
~Marcin
Brawo dla wszystkich frankowiczów co zagłosowali na Dude już im dzisiaj rata urosła a jak Duda rzeczywiście będzie składał wnioski o przewalutowanie to wzrośnie frank do 5 zł bo Polska samym wyborem takiego kandyta staje sie niewiarygodna nie mówiąc już o jego pomysłach. Jeszcze raz gratuluje frankowiczom wyboru na Brawo dla wszystkich frankowiczów co zagłosowali na Dude już im dzisiaj rata urosła a jak Duda rzeczywiście będzie składał wnioski o przewalutowanie to wzrośnie frank do 5 zł bo Polska samym wyborem takiego kandyta staje sie niewiarygodna nie mówiąc już o jego pomysłach. Jeszcze raz gratuluje frankowiczom wyboru na jesieni zagłosujcie na Pis to frank bedzie po 8 zł w tedy wam juz zostanie sznurek do szyji i pozbędziemy sie kłopotu nie trzeba bedzie was spłacać
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~adamkow777
Duda naobiecywał frankowcom cuda niech im daje z własnej kieszeni a nie okrada naród dla wąskiej grupy osób.
~batavus
Bankierzy się boją. Pare wypowiedzi prezydenta nie na korzysc system i juz się trzęsą.

http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/02/Krach-na-Franku-Szwajcarskim-Co-sie-naprawde.html
~alek
Wystarczy jak Duda ogłosi przewalutowanie kredytów w CHF to od razu złotówka się umocni, bo zapotrzebowanie na CHF zmalehje.
Wystarczy popatrzec na archiwalne kursy walut sprzed 10.04.2010r. i tuż po - gwałtowne osłabienie złotego.
~agrs
Jak to zmaleje? Przewalutowanie = kupno franków na pokrycie kont frankowych 'na minus' ;)

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki