Francuzi nie chcą Brytyjczyków w Unii

2013-01-23 16:28
publikacja
2013-01-23 16:28
Francja krytykuje deklarację premiera Camerona o referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W opiniach francuskich wciąż wybrzmiewają antybrytyjskie tony.

70 procent zapytanych o to czytelników internetowego wydania prawicowego dziennika "Le Figaro" odpowiedziało, że jest za tym, aby Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej. Takiego zdania jest przeciętny Francuz, który daje tym samym świadectwo, iż od czasów Plantaganetów, Joanny d'Arc aż po naszą epokę "świętych wojen" Francji i Anglii w rugby nie zmniejszyła się nad Sekwaną podejrzliwość wobec Wyspiarzy.

Były minister spraw zagranicznych Alain Juppe domaga się od premiera Wielkiej Brytanii wyjaśnienia sytuacji, gdyż Unia potrzebuje jego kraju w procesie integracji europejskiej. Partia Socjalistyczna bagatelizuje sprawę twierdząc, że jest to zagrywka wyborcza Camerona. Szef dyplomacji francuskiej Laurent Fabius stwierdził z kolei, że rozwinie przed brytyjskimi przemysłowcami czerwony dywan. To złośliwa riposta na identyczne słowa skierowane przez brytyjskiego premiera do francuskich przemysłowców, uciekających do Londynu przed 75-procentowym "biczem podatkowym".Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/jj

Źródło:IAR
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~go
Co za pomysl . Unia z GB czy bez nie bedzie mialo wielkiego znaczenia .
wszelkie branze z poza GB zaspoka potrzeby na wlasnym terytorium Unijnym. Brytania straci wiele a nawet bardzo duzo . Nie bedzie tak dogodnym partnerem w biznesie jak teraz. Za pewne Unia wymysli nowe procedury i podatki dzieki ktorym towar z GB nie bedzie
Co za pomysl . Unia z GB czy bez nie bedzie mialo wielkiego znaczenia .
wszelkie branze z poza GB zaspoka potrzeby na wlasnym terytorium Unijnym. Brytania straci wiele a nawet bardzo duzo . Nie bedzie tak dogodnym partnerem w biznesie jak teraz. Za pewne Unia wymysli nowe procedury i podatki dzieki ktorym towar z GB nie bedzie korzystny cenowo wiec poszukamy podobnego wsrod unijnych przedsiebiorcow. Pozatym dla wielu firm bedzie to dobra wiadomosc na wiekszy zbyt wytworzonych produktow i dodatkowo powstana nowe przedsiebiorstaw ktore szybko zaspokoja potrzebe brakujacych prodoktow lub poprostu troche drozszych sprowadzonych juz poza granic uni .
Bardziej obawial bym sie o sama wielka a moze bedzie mala brytania . Zostana sami dla siebie . USA bedzie jej jedynym duzym partnerem ale biorac pod uwage stany to oni nie kupia juz wiecej napewno nie drozej .
Sadze ze lepiej unia sobie poradzi niz sami brytyjczycy . No ale good luck .
~kts
Nie będzie Brytyjczyków , to i Unii nie będzie, taka prawda.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki