Francja: wielka oferta atrakcji turystycznych w czasie wakacji

Dwie największe imprezy letnie we Francji to Tour de France i Festiwal w Awinionie. Na tym jednak nie kończy się przebogata oferta atrakcji, jakie czekają na turystów.

Muzeum dOrsay, które jest mekką impresjonizmu, postanowiło wypożyczyć do Ornans obrazy, jakie wyszły spod pędzla pochodzącego właśnie stamtąd, jednego z największych malarzy XIX wieku Gustavea Courbeta, w tym dzieło wzbudzające najwięcej kontrowersji, a swego czasu będące przedmiotem skandalu, zatytułowane "Początek świata". W Ornans, położonym blisko granicy ze Szwajcarią, będzie można podziwiać także rzeźby jednego z najdoskonalszych mistrzów dłuta - Rodina.

Wielbiciele muzyki udadzą się do zniewalającego swym urokiem renesansowym zamku w Chatre w środkowej Francji. Na jego dziedzińcu odbędą się koncerty ludzi starających się, aby dawne instrumenty nie przeszły na karty historii. Oni to nazywają archeo-muzykologią. Przewidziano także wystawę lutni pochodzących z całej Europy, w tym instrumenty z Bretanii z VI wieku.

Natomiast ciekawscy kulis życia francuskich prezydentów cierpliwie wspinają się po kamiennych schodach do fortu Bregancon - XVII-wiecznej budowli wzniesionej na skale stromo opadającej ku morzu. To siedziba prezydentów, w tym roku po raz pierwszy udostępniona publiczności.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński/Paryż/kry/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil