Francja: nie ma podstaw do kolejnego przesunięcia brexitu

Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział we wtorek, że nie ma podstaw do przesunięcia poza 31 października terminu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

(fot. Zoubeir Souissi / Reuters)

"Dzisiaj, kiedy rozmawiamy, na tym etapie jesteśmy zdania, że nie ma powodu nowego przedłużenia” terminu wejścia w życie brexitu - powiedział we wtorek szef francuskiej dyplomacji.

W wystąpieniu w parlamencie przypomniał, że wszyscy czekają na tę decyzję już trzy lata i ważne, aby ją "dziś ogłosić". W przeciwnym razie dojdzie do brexitu bezumownego, a nie jest to - jak zaznaczył - rozwiązanie "przez nas pożądane".

"Główne pytanie musimy postawić Brytyjczykom, a oni powiedzą nam dzisiaj, możliwie jak najszybciej: tak czy nie" - dodał Le Drian.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zagroził we wtorek na forum parlamentu wycofaniem ustawy w sprawie wystąpienia z UE i nowymi wyborami, jeśli posłowie nie poprą w wieczornym głosowaniu zarówno samej ustawy, jak i trzydniowego harmonogramu prac nad nią. 

jo/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 najmadrzejszy

To co francuz mowi nie ma nic wspolnego z tym co robi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil