REKLAMA

Francja: nie ma podstaw do kolejnego przesunięcia brexitu

2019-10-22 19:32
publikacja
2019-10-22 19:32

Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział we wtorek, że nie ma podstaw do przesunięcia poza 31 października terminu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

/ fot. Zoubeir Souissi / Reuters

"Dzisiaj, kiedy rozmawiamy, na tym etapie jesteśmy zdania, że nie ma powodu nowego przedłużenia” terminu wejścia w życie brexitu - powiedział we wtorek szef francuskiej dyplomacji.

W wystąpieniu w parlamencie przypomniał, że wszyscy czekają na tę decyzję już trzy lata i ważne, aby ją "dziś ogłosić". W przeciwnym razie dojdzie do brexitu bezumownego, a nie jest to - jak zaznaczył - rozwiązanie "przez nas pożądane".

"Główne pytanie musimy postawić Brytyjczykom, a oni powiedzą nam dzisiaj, możliwie jak najszybciej: tak czy nie" - dodał Le Drian.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zagroził we wtorek na forum parlamentu wycofaniem ustawy w sprawie wystąpienia z UE i nowymi wyborami, jeśli posłowie nie poprą w wieczornym głosowaniu zarówno samej ustawy, jak i trzydniowego harmonogramu prac nad nią. 

jo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
najmadrzejszy
To co francuz mowi nie ma nic wspolnego z tym co robi

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki