Francja: Le Pen zapowiada trio z Trumpem i Putinem na rzecz pokoju

Otwierając w środę siedzibę swojego sztabu wyborczego w centrum Paryża, szefowa Frontu Narodowego i kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen powiedziała, że w przypadku jej wygranej trio przywódców Trump - Putin - Le Pen "będzie dobre dla pokoju na świecie".

(fot. JEAN-PAUL PELISSIER / FORUM)

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się w kwietniu-maju przyszłego roku i według sondaży Le Pen, reprezentująca skrajną prawicę, ma wszelkie szanse dostać się do drugiej tury, w której zmierzy się najpewniej z kandydatem prawicowych Republikanów.

"Cały świat ogarnął pewien ruch. Światowy ruch odrzucający nieposkromioną globalizację, niszczycielski ultraliberalizm, eliminację państw narodowych, zniknięcie granic" - powiedziała Le Pen, która jako jedyny francuski polityk poparła przed wyborami 8 listopada kandydata Republikanów Donalda Trumpa.

Kierowany przez nią Front Narodowy popierał także wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zapowiadając przeprowadzenie we Francji analogicznego referendum.

"Siłą napędową w tych różnych wyborach są idee, siły, które również mogą doprowadzić do wyboru mojej osoby na prezydenta Francji w maju przyszłego roku" - powiedziała Le Pen.

"Jeśli zostanę prezydentem, Francja będzie miała dobre stosunki z Rosją" - zapewniła Le Pen.

Sztab Marine Le Pen mieści się przy bardzo eleganckiej i drogiej ulicy Faubourg Saint-Honore, przy której niecałe dwa kilometry dalej wznosi się Pałac Elizejski. W środku rzuca się w oczy jej slogan wyborczy: "W imię ludu".

Zaprezentowano też logo kampanii prezydenckiej - błękitną różę, która ma symbolizować "jak niemożliwe staje się możliwe". Róży towarzyszą słowa: "Marine - prezydentka (presidente)". Na zaprezentowanym dziennikarzom plakacie nigdzie nie ma nazwy ani logo partii, ani nawet nazwiska kandydatki, co Reuters tłumaczy chęcią przyciągnięcia większej grupy wyborców niż twardy elektorat Frontu Narodowego.

Oficjalnie kampania Le Pen ma się rozpocząć w lutym. (PAP)

kot/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Andy

No przeciez ona sie dogada z Putinem jak tylko mu zwroci kase, ktora pozyczyla. I nie musi zwracac w gotowce, wystarcza 'drobne' przyslugi

! Odpowiedz
0 0 ~Tercet_egzotyczny

Conga,Bonga i Cabasa.

! Odpowiedz
1 2 ~solar

Sojusz na pewno autorytarny i niebezpieczny dla Polakow (nie mylic z rzadem Pisu), a byc moze nawet neo-faszystowski - te uwolnione dżiny nacjonalizmu nie dadza sie latwo okielznac. I zeby nie bylo: jestem jak najbardziej za zmiana obecnego modelu globalizacji i ograniczeniem wladzy korporacji, no ale nie poprzez szczucie jednych grup spolecznych na inne! W ten sposob systemu sie nie zmieni, co najwyzej iles tam osob padnie ofiara atakow rasistowskich, a bankierzy beda dalej zacierac rece - bo to dla nich przeciez swietna zaslona dymna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~LOLKOL

Ty hory umysłowo lewaku ! Co ma wspólnego nacjonalizm z faszyzmem czy autorytatyzmem ?!
"nacjonalizmu nie dadza sie latwo okielznac." EEE przecież o to chodzi ! Naprawdę nie jesteś w stanie pojąć na poziomie intelektualnym że bardzo wielu z nas , pragnie ponad wszystko dżina nacjonalizmu na wolności ?!

! Odpowiedz
0 0 ~Eskimos

Znając Trumpa na pewno jej nie przepuści, trochę gorzej z diadią Wową.

! Odpowiedz
3 2 ~ryzykfizyk

Le Pen to lewaczka (etatystka), Putin i zwłaszcza Trump to bezideowcy. Niewiem czy prawica powinna popierać Le Pen tylko dlatego że sprzeciwia sie imigracji.

! Odpowiedz
5 10 ~PATRYJOTA

i slusznie ze normalni ludzie sie jednocza przeciw lewakom i systemu komunistyczno-faszystowskiemu...UE albo sie drastycznie zmodernizuje w co bardzo watpie albo to juz jest jej bliski koniec..

! Odpowiedz
2 9 ~Eden

No cóż i tu jest koniec Unii Europejskiej

! Odpowiedz
6 7 ~Gimo

Cóż to pokazuje gdzie jest centrala decyzyjne. Widać zimna wojna nic nie nauczyła zachodu. Cóż wiatr historii wieje na prawo. Skończy się jak zwykle

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil