REKLAMA

Forum Inwestycyjne Amber 2011

2011-11-29 15:51
publikacja
2011-11-29 15:51
23-24 listopada br.

Global is fun!czyli biznes globalny z udziałem anioła biznesu
Zeszły tydzień należał do Szczecina, jeśli chodzi o możliwość spotkania i nawiązania kontaktu z jednymi z najbardziej aktywnych aniołów biznesu w Polsce oraz ekspertami wspierającymi ich decyzje inwestycyjne.

W dniach 23-24 listopada Sieć Aniołów Biznesu Amber gościła na Forum Inwestycyjnym Amber 2011 ponad 130 startup'ów, przedsiębiorców oraz inwestorów, którzy spotkali się, aby dyskutować na temat biznesu globalnego z udziałem anioła biznesu. Choć temat szeroki i wielowątkowy - dzięki zaproszonym gościom, którzy wzięli udział w pięciu panelach dyskusyjnych, udało się poruszyć najważniejsze aspekty pozyskania prywatnego inwestora oraz wspólnego wchodzenia na rynek globalny.

W panelach dyskusyjnych poruszano ponadto kwestie decyzji o współpracy
z inwestorem z Polski lub zagranicy, budowania skutecznego zespołu zarządzającego, aspektów wyjścia z inwestycji oraz dyskutowano na temat funduszy koinwestycyjnych. W panelach dyskusyjnych zasiedli m.in.: Barbara Bartkowiak - Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Bartłomiej Gola - Partner Zarządzający SpeedUp Group, Marek Rusiecki - Członek Zarządu Xevin Investments Sp. z o. o., Arkadiusz Seńko - Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o. o., Jarosław Kała - Dyrektor Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej w BGK, a także Tomasz Grzybowski oraz Krzysztof Gawrysiak - prywatni inwestorzy, aniołowie biznesu.

O tym jakie podjąć pierwsze kroki, aby przygotować się do inwestycji z udziałem prywatnego inwestora, mówił podczas Forum Tomasz Łasecki, Menedżer Sieci Aniołów Biznesu Amber:

- Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy anioł biznesu jest dla nas dobrym źródłem finansowania. Z przyjęciem takiej inwestycji wiąże się szereg rzeczy, z których na początku współpracy można nie zdawać sobie sprawy. To jest podzielenie się własnością oraz bardzo często władzą w przedsięwzięciu. Więc zacznijmy od tego, aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest to dla nas sytuacja komfortowa. Jeśli tak, to uważam, że warto rozmawiać
z prywatnymi inwestorami. Firma z inwestorem rozwija się szybciej i jest w stanie zrealizować ambitniejsze cele.

A jakie projekty z perspektywy inwestycji Krzysztofa Gawrysiaka - prywatnego inwestora, wydają się najciekawsze?

- Przede wszystkim te, które mają dobry zespół, gwarantujący sukces ekonomiczny, najlepiej w skali międzynarodowej. Ja i osoby, z którymi współpracuję, preferujemy inwestycje, gdzie zespoły są ważniejsze. Dobry pomysł, bez dobrego zespołu ma stosunkowo niewielkie szanse powodzenia, tak więc staramy się wyszukiwać takie pomysły, gdzie menedżerowie gwarantują sukces. Inwestycje inwestorów indywidualnych nie koniecznie są inwestycjami, gdzie angażuje się duży kapitał. Czasami ten kapitał niepieniężny, czyli kapitał kontaktu, tzw. smart money jest o wiele bardziej ważny dla projektodawcy, niż dziesięć, sto, czy milion złotych.

Odpowiedzi na powyższe oraz wiele innych pytań, można było usłyszeć nie tylko podczas samego Forum Amber, ale także na Networking Dinner, które odbyło się w dzień poprzedzający Forum. Na spotkaniu, wszyscy prelegenci oraz inwestorzy Sieci Amber, dostępni byli dla osób poszukujących współpracy z aniołami biznesu.

Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Forum Inwestycyjnego AMBER, która odbędzie się w czerwcu 2012 r.

Więcej informacji o Forum Amber na stronie www.forumamber.pl, www.amberinvest.org,
a także na profilu Sieci Aniołów Biznesu Amber na: Facebook.com/siecamberKontakt:

Natalia Kosieradzka

Sieć Aniołów Biznesu Amber

Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Tel. 91 312 92 34

e-mail: n.kosieradzka@pfp.com.pl

forum@amberinvest.org
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki