Szumowski: Jeśli Krynica-Zdrój będzie w czerwonej strefie, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać

2020-08-07 11:22
publikacja
2020-08-07 11:22
Bankier.pl

Jeżeli na terenie Krynicy-Zdrój nadal będzie obowiązywała czerwona strefa, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać - powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wydarzenie zaplanowano na 8–10 września.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój zaplanowano w dniach 8–10 września. Jednak od soboty w powiecie nowosądeckim, na terenie którego znajduje się Krynica-Zdrój, mają obowiązywać dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z dużą liczbą zakażeń.

W piątek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski minister Łukasz Szumowski powiedział, że jeśli Krynica-Zdrój nadal będzie się znajdowała w tzw. "czerwonej" strefie, wówczas Forum "trzeba będzie odwołać".

"Będziemy analizowali te wskaźniki dwa razy w tygodniu, a tak naprawdę decyzje będziemy podejmowali raz na tydzień, w związku z tym, jeżeli naprawdę popatrzymy na to, co robimy, jeżeli ograniczymy znacznie nasze działalności, to być może za trzy tygodnie Krynica będzie już strefą zieloną. Ale jak na razie jest strefą czerwoną i na pewno nie można organizować tak dużej imprezy" - powiedział minister.

Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski w opublikowanym w czwartek oświadczeniu napisał, że organizatorzy "bardzo pozytywnie" oceniają decyzję MZ o objęciu powiatu nowosądeckiego dodatkowymi obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi. "Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na szybkie opanowanie i ustabilizowanie sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce" - czytamy na stronie Forum.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowując się do tego wydarzenia, uwzględniają dodatkowe wymagania przewidziane przepisami o przeciwdziałaniu pandemii. Jak wskazano, będą m.in. przygotowani na przeprowadzenie testów u osób z objawami mogącymi wskazywać na zarażenie COVID-19. "Na bieżąco monitorujemy sytuację oraz pozostajemy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami" - podkreślono.

"Trudno więc prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. Jednak doświadczenia z ostatniego półrocza pozwalają nam zakładać, że zdecydowane działania podjęte obecnie doprowadzą do sytuacji, w której poziom obostrzeń w Krynicy Zdroju będzie można obniżyć do średniej ogólnopolskiej. Dzięki temu Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się bez żadnych zakłóceń oraz z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa" - wskazano w czwartkowym oświadczeniu.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (6)

dodaj komentarz
karbinadel
Czy koledzy pana ministra mają jeszcze jakieś maseczki albo respiratory na zbyciu? A nie, respiratorów, to nigdy nie było, za to maseczki nie nadawały się nawet na podpaski
marcinn89
Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na całym świecie. Parę dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna w jeden dzień zarobiła w przybliżeniu ok 4000 zł w internecie, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie zwykły człowiek musi calutki miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie w google blog kejti i sprawdzić).Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na całym świecie. Parę dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna w jeden dzień zarobiła w przybliżeniu ok 4000 zł w internecie, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie zwykły człowiek musi calutki miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie w google blog kejti i sprawdzić). Dziwne rzeczy się dzieją po tej burzy z wirusem i według mnie będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
and-owc
Lepiej przenieść do Ciechocinka. "Na deptaku w Ciechocinku" -(D.Rinn i B.Czyżewski) można dużo zdziałać.
and-owc
"Krynica" (kojarzę) - Górska i Morska. Dzisiaj Krynica-Zdrój. Zapamiętałem z powodu zapachu wody "Zuber" (śmierdzące jajka). Skosztowałem -dzieci nie chciały i się śmiały z odwagi ojca. Baba skrytykowała że nie myję swoich jaj. Znów musiałem wypić parę piw, aby zagłuszyć zapach (pani zrozumiała "Krynica" (kojarzę) - Górska i Morska. Dzisiaj Krynica-Zdrój. Zapamiętałem z powodu zapachu wody "Zuber" (śmierdzące jajka). Skosztowałem -dzieci nie chciały i się śmiały z odwagi ojca. Baba skrytykowała że nie myję swoich jaj. Znów musiałem wypić parę piw, aby zagłuszyć zapach (pani zrozumiała potrzebę). Nawet nawąchałem się wiejskich zapachów jadąć "bryczką"-dorożką. Domek gospodarza był oddalony ok.1km od dworca PKP (nie znałem okolicy). Taxi nie było. Konik ciągnął pod górkę ulicą i śmrodził (walił kupy) przeżarty. Nawąchaliśmy się zapachów i była kupa smiechu. Tak to jest, pierwszy raz.
and-owc odpowiada and-owc
Proszę nie kojarzyć nazwy wody leczniczej "Zuber" z nazwiskiem które znam. Sam mam nazwisko jak rasa psa.
knife
Tutaj ponownie trzeba zaprosić Pana Leszka Czarneckiego, jak miało to miejsce chyba 4 lata temu. Wszyscy mu klaskaliście a On twierdził, że banki wyprowadzone na prosto i zarazem dodał zdanie z tzw. gwiazdką: nie zna się na cenie kursu akcji.
Jakie to było kluczowe stwierdzenie po tym całym czasie!!!
A wszyscy zgromadzeni
Tutaj ponownie trzeba zaprosić Pana Leszka Czarneckiego, jak miało to miejsce chyba 4 lata temu. Wszyscy mu klaskaliście a On twierdził, że banki wyprowadzone na prosto i zarazem dodał zdanie z tzw. gwiazdką: nie zna się na cenie kursu akcji.
Jakie to było kluczowe stwierdzenie po tym całym czasie!!!
A wszyscy zgromadzeni lwy finansjery i biznesu mu wtórowali i klaskali.
Jak mówił klasyk - książkowo załatwił większość akcjonariuszy, przy fleszach tak cenionego Forum Ekonomicznego.
Szok, jak trzeba brać poprawki na ten establishment biznesu. Już nie ma dobrych wzorców czy autorytetów. Są tylko złodzieje i wyłudzacze.

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki