REKLAMA

Szumowski: Jeśli Krynica-Zdrój będzie w czerwonej strefie, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać

2020-08-07 11:22
publikacja
2020-08-07 11:22
Szumowski: Jeśli Krynica-Zdrój będzie w czerwonej strefie, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać
Szumowski: Jeśli Krynica-Zdrój będzie w czerwonej strefie, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać
/ Bankier.pl

Jeżeli na terenie Krynicy-Zdrój nadal będzie obowiązywała czerwona strefa, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać - powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wydarzenie zaplanowano na 8–10 września.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój zaplanowano w dniach 8–10 września. Jednak od soboty w powiecie nowosądeckim, na terenie którego znajduje się Krynica-Zdrój, mają obowiązywać dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z dużą liczbą zakażeń.

W piątek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski minister Łukasz Szumowski powiedział, że jeśli Krynica-Zdrój nadal będzie się znajdowała w tzw. "czerwonej" strefie, wówczas Forum "trzeba będzie odwołać".

"Będziemy analizowali te wskaźniki dwa razy w tygodniu, a tak naprawdę decyzje będziemy podejmowali raz na tydzień, w związku z tym, jeżeli naprawdę popatrzymy na to, co robimy, jeżeli ograniczymy znacznie nasze działalności, to być może za trzy tygodnie Krynica będzie już strefą zieloną. Ale jak na razie jest strefą czerwoną i na pewno nie można organizować tak dużej imprezy" - powiedział minister.

Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski w opublikowanym w czwartek oświadczeniu napisał, że organizatorzy "bardzo pozytywnie" oceniają decyzję MZ o objęciu powiatu nowosądeckiego dodatkowymi obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi. "Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na szybkie opanowanie i ustabilizowanie sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce" - czytamy na stronie Forum.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowując się do tego wydarzenia, uwzględniają dodatkowe wymagania przewidziane przepisami o przeciwdziałaniu pandemii. Jak wskazano, będą m.in. przygotowani na przeprowadzenie testów u osób z objawami mogącymi wskazywać na zarażenie COVID-19. "Na bieżąco monitorujemy sytuację oraz pozostajemy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami" - podkreślono.

"Trudno więc prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. Jednak doświadczenia z ostatniego półrocza pozwalają nam zakładać, że zdecydowane działania podjęte obecnie doprowadzą do sytuacji, w której poziom obostrzeń w Krynicy Zdroju będzie można obniżyć do średniej ogólnopolskiej. Dzięki temu Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się bez żadnych zakłóceń oraz z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa" - wskazano w czwartkowym oświadczeniu.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
karbinadel
Czy koledzy pana ministra mają jeszcze jakieś maseczki albo respiratory na zbyciu? A nie, respiratorów, to nigdy nie było, za to maseczki nie nadawały się nawet na podpaski
marcinn89
Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na całym świecie. Parę dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna w jeden dzień zarobiła w przybliżeniu ok 4000 zł w internecie, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie zwykły człowiek musi calutki miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie w google blog kejti i sprawdzić).Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na całym świecie. Parę dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna w jeden dzień zarobiła w przybliżeniu ok 4000 zł w internecie, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie zwykły człowiek musi calutki miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie w google blog kejti i sprawdzić). Dziwne rzeczy się dzieją po tej burzy z wirusem i według mnie będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
and-owc
Lepiej przenieść do Ciechocinka. "Na deptaku w Ciechocinku" -(D.Rinn i B.Czyżewski) można dużo zdziałać.
and-owc
"Krynica" (kojarzę) - Górska i Morska. Dzisiaj Krynica-Zdrój. Zapamiętałem z powodu zapachu wody "Zuber" (śmierdzące jajka). Skosztowałem -dzieci nie chciały i się śmiały z odwagi ojca. Baba skrytykowała że nie myję swoich jaj. Znów musiałem wypić parę piw, aby zagłuszyć zapach (pani zrozumiała "Krynica" (kojarzę) - Górska i Morska. Dzisiaj Krynica-Zdrój. Zapamiętałem z powodu zapachu wody "Zuber" (śmierdzące jajka). Skosztowałem -dzieci nie chciały i się śmiały z odwagi ojca. Baba skrytykowała że nie myję swoich jaj. Znów musiałem wypić parę piw, aby zagłuszyć zapach (pani zrozumiała potrzebę). Nawet nawąchałem się wiejskich zapachów jadąć "bryczką"-dorożką. Domek gospodarza był oddalony ok.1km od dworca PKP (nie znałem okolicy). Taxi nie było. Konik ciągnął pod górkę ulicą i śmrodził (walił kupy) przeżarty. Nawąchaliśmy się zapachów i była kupa smiechu. Tak to jest, pierwszy raz.
and-owc odpowiada and-owc
Proszę nie kojarzyć nazwy wody leczniczej "Zuber" z nazwiskiem które znam. Sam mam nazwisko jak rasa psa.
knife
Tutaj ponownie trzeba zaprosić Pana Leszka Czarneckiego, jak miało to miejsce chyba 4 lata temu. Wszyscy mu klaskaliście a On twierdził, że banki wyprowadzone na prosto i zarazem dodał zdanie z tzw. gwiazdką: nie zna się na cenie kursu akcji.
Jakie to było kluczowe stwierdzenie po tym całym czasie!!!
A wszyscy zgromadzeni
Tutaj ponownie trzeba zaprosić Pana Leszka Czarneckiego, jak miało to miejsce chyba 4 lata temu. Wszyscy mu klaskaliście a On twierdził, że banki wyprowadzone na prosto i zarazem dodał zdanie z tzw. gwiazdką: nie zna się na cenie kursu akcji.
Jakie to było kluczowe stwierdzenie po tym całym czasie!!!
A wszyscy zgromadzeni lwy finansjery i biznesu mu wtórowali i klaskali.
Jak mówił klasyk - książkowo załatwił większość akcjonariuszy, przy fleszach tak cenionego Forum Ekonomicznego.
Szok, jak trzeba brać poprawki na ten establishment biznesu. Już nie ma dobrych wzorców czy autorytetów. Są tylko złodzieje i wyłudzacze.

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki