REKLAMA

Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione z Krynicy do Karpacza

2020-08-17 18:11
publikacja
2020-08-17 18:11
Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione z Krynicy do Karpacza
Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione z Krynicy do Karpacza
fot. Adrian79 / / Shutterstock

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne tegoroczne Forum Ekonomiczne, zamiast w Krynicy Zdroju odbędzie się w Karpaczu - poinformowali w poniedziałek organizatorzy. Termin imprezy - 8-10 września - się nie zmiania.

Jak przypomniał w specjalnym oświadczeniu Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w prawie 20 powiatach w sześciu województwach.

Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na terenie którego znajduje się Krynica Zdrój. Decyzję Ministerstwa Zdrowia oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na skuteczne opanowanie ognisk choroby - podkreślili organizatorzy Forum.

Jak zaznaczyli, „dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie”.

W efekcie nie da się zagwarantować, że spotkanie w Krynicy bedzie możliwe, stąd decyzja o przeniesieniu Forum do Karpacza, do Hotelu Gołębiewski.

„Nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu” - napisał Berdychowski.(PAP)

wkr/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki