REKLAMA
PIT INWESTORA

Fogiel rezygnuje z funkcji rzecznika PiS. Znamy nazwisko potencjalnego następcy

2022-11-18 08:14
publikacja
2022-11-18 08:14

W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS - oświadczył w piątek dotychczasowy rzecznik PiS i szef sejmowej komisji SZ poseł Radosław Fogiel.

Fogiel rezygnuje z funkcji rzecznika PiS. Znamy nazwisko potencjalnego następcy
Fogiel rezygnuje z funkcji rzecznika PiS. Znamy nazwisko potencjalnego następcy
/ PiS

Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że w związku z tym został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Dopytywany, kto może go zastąpić na tym stanowisku, stwierdził: " jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny (PiS) zdecyduje".

Rafał Bochenek najprawdopodobniej zostanie nowym rzecznikiem PiS

W najbliższą środę zbierze się Komitet Polityczny PiS, który ma dokonać zmian na stanowisku rzecznika partii. Największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Rafał Bochenek - wynika z informacji PAP ze źródeł w partii.

Radosław Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuje z funkcji rzecznika PiS.

Bochenek to były rzecznik prasowy rządów: Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, obecnie jest posłem PiS. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mrr/

Dopytywany, czy decyzja o zakończeniu pełnienia funkcji rzecznika PiS jest jedynie spowodowana przejęciem przez niego przewodniczenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznej, czy może są też inne powody, "drugie dno", Fogiel odparł, że nie ma innych powodów.

"Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę".(PAP)

Autor: Edyta Roś

ero/ rud/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Kolejny patologiczny kłamca zmienia stanowisko. Co w ogóle czeladnik piekarniczy robi w polityce i to na tak ważnej funkcji w MSZ? Dziwicie się potem że organy państwowe nie działają? Że Polska nie ma polityki zagranicznej od lat? Równie dobrze mógłby Fogiel wykładać fizykę kwantową na Uniwersytecie, bo poza mieszaniem mąki z wodą Kolejny patologiczny kłamca zmienia stanowisko. Co w ogóle czeladnik piekarniczy robi w polityce i to na tak ważnej funkcji w MSZ? Dziwicie się potem że organy państwowe nie działają? Że Polska nie ma polityki zagranicznej od lat? Równie dobrze mógłby Fogiel wykładać fizykę kwantową na Uniwersytecie, bo poza mieszaniem mąki z wodą o niczym nie ma pojęcia.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki