REKLAMA

Fogiel: Nie ma przesłanek, by wybory odbyły się wcześniej

2022-04-19 09:04
publikacja
2022-04-19 09:04

Planem rządzącej większości jest, by wybory odbyły się w konstytucyjnym terminie, czyli jesienią przyszłego roku - mówił we wtorek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby je przyspieszać - dodał.

Fogiel: Nie ma przesłanek, by wybory odbyły się wcześniej
Fogiel: Nie ma przesłanek, by wybory odbyły się wcześniej
/ Sejm RP

Wicerzecznik PiS w TVP1 był pytany komentarz do medialnych doniesień mówiących, że wybory parlamentarne mogą odbyć się wcześniej. Fogiel podkreślił, że planem rządzącej większości, PiS, jest, żeby wybory odbyły się w konstytucyjnym terminie, czyli jesienią przyszłego roku.

"Nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby je przyspieszać; byłoby to bardzo niewłaściwe, żeby tracić stabilność polityczna w sytuacji, w której jesteśmy, w której toczy się wojna za naszą wschodnią granicą. A już mówiąc w kategoriach polityczno-podstawowych, również nie widzę żadnej większości, czy metody, która miałaby do tego doprowadzić" - mówił.

Fogiel pytany o sytuację wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i konflikt, jeśli chodzi o zmiany w sądownictwie, stwierdził: "Myślę, że ten konflikt też jest swego rodzaju kreacją medialną".

Przypomniał, że prace nad zmianami w Sądzie Najwyższym są obecnie prowadzone w Sejmie. "Tam rzeczywiście jest realna, merytoryczna dyskusja dotycząca konkretnych rozwiązań" - przyznał polityk PiS.

Sejmowa komisja sprawiedliwości będzie kontynuować w czwartek prace nad projektami prezydenta i PiS ws. zmian w Sądzie Najwyższym, dotyczącymi m.in. odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej sędziów. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jag63
Jeżeli pis mówi, że nie będzie wcześniejszych wyborów, to znaczy, że trzeba natychmiast rozpoczynać kampanię wyborczą.
faramir_z_gondoru
lepsze już nie będą

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki