REKLAMA

Fiskus ma sposób, by oszacować przychody z Polski cyfrowych gigantów

2021-04-08 07:02
publikacja
2021-04-08 07:02
Fiskus ma sposób, by oszacować przychody z Polski cyfrowych gigantów
Fiskus ma sposób, by oszacować przychody z Polski cyfrowych gigantów
fot. REUTERS/Aly Song / / FORUM

Podatek cyfrowy zapłacą międzynarodowi giganci; fiskus ma sposób, by oszacować ich przychody z Polski - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Finansów nie rezygnuje z prac nad podatkiem cyfrowym - podaje "Rz". Danina ma objąć największe firmy, których globalne roczne przychody przekraczają 750 mln euro i dotyczyć m.in. usług reklamy internetowej, treści cyfrowych, przetwarzania w chmurze, pośrednictwa platform internetowych i mediów społecznościowych. W praktyce mowa o takich koncernach, jak Google, Amazon, Facebook czy Apple.

Resort finansów nie mówi, czy poczeka na efekt prac na forum międzynarodowym, podkreśla za to, że "bierze aktywny udział w dyskusjach odbywających się na forum unijnym oraz OECD" - czytamy.

W odpowiedzi na interpelację poselską ministerstwo ujawniło, że są narzędzia kontroli obrotów firm globalnych na terenie RP: "Krajowa Administracja Skarbowa dysponuje dostępem do baz danych podmiotów trzecich i danych pozyskanych w ramach współpracy administracyjnej w dziedzinie opodatkowania".

Na pytanie o stawkę podatku, resort odpowiada, że musiałaby zostać wypośrodkowana względem rozwiązań w krajach starej UE i naszego regionu. Francja i Hiszpania wprowadziły 3-proc. podatek od obrotów technogigantów. Czechy mówią o 7 proc.(PAP)

kmz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
and00
Żeby to wprowadzić to musieli zastrzec numery rządowych telefonów, bo ktoś z USA zadzwoni i projekt poleci do śmieci
artur_wu
koniec koncow zaplaca polskie firmy, ktore placa im za reklame, i konsumenci ktorzy uzywaja ich serwisow. Przeciez im kasa musi sie zgadzac, wiec podniosa ceny zeby przerzucic koszt na klienta koncowego
estepan
Sądzisz, że dla Polski będzie osobna stawka za adwords? Lol

Powiązane: Podatek cyfrowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki