REKLAMA

Fiskus chce zarobić na imprezach integracyjnych

2019-10-16 01:02
publikacja
2019-10-16 01:02

Pracodawca musi dzielić wydatki na integrację. Nie odliczy poczęstunku dla samozatrudnionych - informuje środowa "Rzeczpospolita".

/ ingimage

Jak informuje "Rzeczpospolita" firmy organizujące spotkania integracyjne czeka dużo dodatkowej pracy. Zanim odliczą wydatki, muszą sprawdzić, kto uczestniczył w imprezie. "Wszystko przez to, że skarbówka zaostrzyła stanowisko. Kosztem uzyskania przychodu może być zaproszenie dla etatowców i ich rodzin. Inaczej będzie, gdy w spotkaniu biorą udział samozatrudnieni" - czytamy w "Rz".

Jak podaje gazeta taką interpretację otrzymała spółka z branży IT, która zatrudnia zarówno specjalistów na podstawie umów o pracę, jak i podwykonawców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze.

Jak informuje "Rz" spółka organizuje dla wszystkich dobrowolne spotkania w formie pikników rodzinnych oraz imprez integracyjnych. Ponosi koszty posiłków, napojów, wynajmu sali, transportu, animatorów dla dzieci oraz różnego rodzaju aktywności, jak strzelnica, bowling, warsztaty kulinarne, czy kajaki. "Zapytała skarbówkę, czy może odliczyć tego rodzaju wydatki. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdził, że tylko częściowo" - podaje gazeta.

"Kosztem uzyskania przychodów będą jedynie opłaty przypadające na etatowców oraz ich rodziny. Tylko one mają niewątpliwy związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, gdyż ich celem jest zintegrowanie załogi. Mogą więc pośrednio wpływać na przychody" - pisze "Rz".

"Inaczej są natomiast traktowane wydatki na współpracowników i ich rodziny, z którymi łączą spółkę powiązania czysto biznesowe. Należy je uznać za reprezentację, która zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy CIT nie jest kosztem uzyskania przychodów" - czytamy w gazecie. (PAP)

akuz/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (9)

dodaj komentarz
karbinadel
Oto ułatwienia dla przedsiębiorców według PiS. Niedługo trzeba będzie zatrudniać więcej osób do obsługi biurokracji, niż do merytorycznej działalności
nostsherlock
Skoro urząd skarbowy próbuje ściągać z takich rzeczy haracz, to widać w jak bardzo opłakanym stanie są finanse publiczne
marianpazdzioch
Ten przepis obowiazuje od czasów prehistorycznych. To jest po prostu piramidalna polska głupota. Nie mieszałbym do tego stanu finansów państwa.
dziki_losos
A może nie robić tych idiotycznych imprez integracyjnych, i zamiast tego zainwestować w lepsze środowisko pracy, stojaki na rowery, podwyżki dla pracowników?
karbinadel
A może pozwolić ludziom, żeby sami decydowali, na co wydają swoje pieniądze?
mul_roboczy
Hahah co za bubel .
" Marku ty jesteś jedną z osób na samozatrudnieniu to powiedz nam co wczoraj jadłeś na imprezie ? Dwie kiełbaski, dwa piwa a no i grałeś w kręgle, a twoja żona i dzieci ?"
antek10
Jak zwykle urzędaski nie nadąrzają za zmieniającymi sie czasami. Teraz ludzi zatrudnia sie na samozatrudnieniu a nie na etacie bo sporo pracy mozna wykonać przez internet.
obsservator
Forma prawna zatrudnienia nie musi być sztywno związana ze sposobem świadczenia pracy. Można mieć pracowników zdalnych na umowach o pracę przecież.
loosac odpowiada obsservator
Można też wypucować sale gimnastyczną czoteczką do zębów, tylko po co?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki