REKLAMA

Film "Wałęsa" kandydatem do Oscara

2013-09-18 15:23
publikacja
2013-09-18 15:23

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie polskim kandydatem do Oscara. Obraz Andrzeja Wajdy wybrała Komisja Oscarowa, powołana przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

"Wałęsa" będzie rywalizował o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Decyzję o jego nominacji podjęto większością głosów. Członkowie Komisji podkreślili, że "wśród rozpatrywanych tytułów było wiele interesujących propozycji artystycznych, które na pewno zyskają uznanie na międzynarodowych festiwalach". Niektóre z nich mają szansę uzyskać nominację do Oscara w przyszłym roku. Przewodniczący Komisji Oscarowej, reżyser Waldemar Krzystek powiedział, że komisja uznała, iż film Andrzeja Wajdy ma najwięcej atutów promocyjnych.

Uroczysta premiera "Wałęsy" odbędzie się w sobotę w Warszawie, a do kin film trafi 4 października.

IAR/PISF/Siekaj/jj
Źródło:IAR
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Solidarnościowiec
Od kiedy zdrajce ludu pracy uznawać za bochatera chyba jako szpicla narodu
pawlacz34
nie wierzę w to, że taki film może otrzymać tak prestiżową nagrodę.
~Kończyn
A niech sobie nomunują ... film jak film, a Wałęsa Wałęsą przeciez jak cos to on Oskara nie odbierze tylko reżyser lub inny z twórców. To nie jest ocena faktów czy mitów polskiej historii tylko nagroda amerykańskiej akademii filmowej.
~Cesarz
Proponuję drobną, acz znaczącą zmianę tytułu: "Wałęsa - człowiek z nadziei zawiedzionej".
~Alicja
Nie chcę i nie obejrzę!
~DR FERDYNAND FROISSA
NOMINACJA FILMU ,,WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI" DO ,,OSCARA"- UKAZUJĄCEGO DROGĘ DO WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ,,SOLIDARNOŚCI" NAD KOMUNĄ, POD PRZYWÓDZTWEM LEGENDARNEGO - OBECNIE NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNEGO Z NASZYCH RODAKÓW NA ŚWIECIE - LECHA WAŁĘSY, MA DUŻĄ SZANSĘ ZAKOŃCZENIA SIĘ POWODZENIEM. NIE WYKLUCZONE, ŻE PRZY NOMINACJA FILMU ,,WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI" DO ,,OSCARA"- UKAZUJĄCEGO DROGĘ DO WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ,,SOLIDARNOŚCI" NAD KOMUNĄ, POD PRZYWÓDZTWEM LEGENDARNEGO - OBECNIE NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNEGO Z NASZYCH RODAKÓW NA ŚWIECIE - LECHA WAŁĘSY, MA DUŻĄ SZANSĘ ZAKOŃCZENIA SIĘ POWODZENIEM. NIE WYKLUCZONE, ŻE PRZY WYBORZE BĘDĄ MIAŁY DUŻE ZNACZENIE POZOSTAŁE DWA FILMY NALEŻĄCE DO TRYPYKU, ,,CZŁOWIEK Z MARMURU" I ,,CZŁOWIEK Z ŻELAZA " WYREŻYSEROWANE RÓWNIEŻ PRZEZ - ZDOBYWCĘ OSCARA - ANDRZEJA WAJDĘ
~DR FERDYNAND FROISSA
NOMINACJA ,,WAŁĘSY, CZŁOWIEKA Z NADZIEI" DO ,,OSCARA"- FILMU UKAZUJĄCEGO DROGĘ DO WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ,,SOLIDARNOŚCI" NAD KOMUNĄ, POD PRZYWÓDZTWEM LEGENDARNEGO - OBECNIE NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNEGO Z NASZYCH RODAKÓW NA ŚWIECIE - LECHA WAŁĘSY, MA DUŻĄ SZANSĘ ZAKOŃCZENIA SIĘ POWODZENIEM. NIE WYKLUCZONE, ŻE PRZY NOMINACJA ,,WAŁĘSY, CZŁOWIEKA Z NADZIEI" DO ,,OSCARA"- FILMU UKAZUJĄCEGO DROGĘ DO WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA ,,SOLIDARNOŚCI" NAD KOMUNĄ, POD PRZYWÓDZTWEM LEGENDARNEGO - OBECNIE NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNEGO Z NASZYCH RODAKÓW NA ŚWIECIE - LECHA WAŁĘSY, MA DUŻĄ SZANSĘ ZAKOŃCZENIA SIĘ POWODZENIEM. NIE WYKLUCZONE, ŻE PRZY WYBORZE BĘDĄ MIAŁY DUŻE ZNACZENIE POZOSTAŁE DWA FILMY NALEŻĄCE DO TRYPYKU, ,,CZŁOWIEK Z MARMURU" I ,,CZŁOWIEK Z ŻELAZA " WYREŻYSEROWANE RÓWNIEŻ PRZEZ - ZDOBYWCĘ OSCARA - ANDRZEJA WAJDĘ
~gosc
W ZADNYM WYPADKU FILM O ZDRAJCY NARODU NIE MOZE KANDYDOWAC DO OSKARA

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki