REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Kolejna spółka może opuścić GPW. Hojna oferta w wezwaniu na TIM

2023-03-24 19:42, akt.2023-03-27 09:15
publikacja
2023-03-24 19:42
aktualizacja
2023-03-27 09:15

Fega & Schmitt Elektrogroßhandel, należąca do grupy Würth, zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży wszystkich 22.199.200 akcji spółki TIM, po 50,69 zł za akcję - poinformowało pośredniczące w wezwaniu Santander BM. Główni akcjonariusze TIM-u zobowiązali się do sprzedaży swoich akcji w odpowiedzi na wezwanie. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o ponad 30 proc.

Kolejna spółka może opuścić GPW. Hojna oferta w wezwaniu na TIM
Kolejna spółka może opuścić GPW. Hojna oferta w wezwaniu na TIM
/ TIM SA

Cena akcji w planowanym wezwaniu wyniesie 50,69 zł, co stanowi premię w wysokości odpowiednio 34, 52 i 67 proc. w stosunku do ostatniej ceny zamknięcia akcji półki poprzedzającej dzień ogłoszenia intencji wezwania, 3-miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem oraz 6-miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem akcji spółki poprzedzającej ten dzień.

"Po udanym wezwaniu, grupa Würth zamierza wspierać TIM w jego dalszym rozwoju. Spółka stanie się integralną częścią jednostki biznesowej Electrical Wholesale Grupy Würth i będzie nadal działała samodzielnie pod obecnym zespołem zarządzającym" - napisano w komunikacie prasowym TIM-u i grupy Würth.

Główni akcjonariusze i kluczowi menedżerowie polskiego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych: prezes Krzysztof Folta oraz Ewa Folta, Piotr Nosal, Piotr Tokarczuk, Krzysztof Wieczorkowski, Maciej Posadzy i Jan Walulik, reprezentujący łącznie ok. 42 proc. ogólnej liczby akcji w kapitale zakładowym i ogólnej liczby głosów w TIM podpisali umowy ze spółką Fega & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH, zgodnie z którymi zobowiązani są do złożenia zapisów w wezwaniu po cenie 50,69 zł za akcję.

Jednocześnie postanowiono, że składy zarządów TIM i 3LP pozostaną bez zmian, kontynuując realizację swoich dotychczasowych strategii, ale w ramach i przy wsparciu grupy Würth.

Jeżeli w wyniku wezwania zostanie osiągnięty próg co najmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym, wzywający zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji, a następnie wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Cena akcji w wezwaniu wyniesie 50,69 zł, co - jak podano w komunikacie prasowym - stanowi premię w wysokości odpowiednio 34,1 proc., 51,7 proc. i 67 proc. w stosunku do ostatniej ceny zamknięcia akcji spółki poprzedzającej dzień ogłoszenia intencji wezwania, 3-miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem oraz 6- miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem akcji spółki poprzedzającej ten dzień.

Planowane wezwanie to efekt przeglądu opcji strategicznych dokonanego przez TIM, o rozpoczęciu którego spółka informowała w sierpniu 2022 roku.

"Ta transakcja to kolejny kamień milowy w ścieżce rozwoju grupy TIM, a zarazem potwierdzenie dużej wartości, jaką zarządy oraz wszyscy pracownicy obu spółek zbudowały na przestrzeni lat. Dołączenie do grupy Würth wzmocni TIM strategicznie i utoruje drogę do ekspansji w nowych obszarach. Ogromne znaczenie miało dla nas to, że ustalone warunki transakcji są bardzo korzystne dla dotychczasowych akcjonariuszy, a także to, że grupa Würth będzie wspierać dalszy dynamiczny rozwój działalności obu spółek grupy TIM" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Krzysztof Folta, prezes TIM-u.

"Połączenie sił na rynku dystrybutorów elektrotechnicznych w Polsce pomoże nam w realizacji naszych celów strategicznych, a także zapewni jeszcze większą ekspozycję i know-how w obszarze e-commerce. Dostrzegamy wartość TIM-u, dlatego zdecydowaliśmy się zaoferować bardzo znaczącą premię w stosunku do średniej ceny transakcyjnej z ostatnich miesięcy. O atrakcyjności naszej propozycji świadczy zobowiązanie zarządu oraz największych akcjonariuszy spółki do sprzedaży swoich akcji" – dodał Ulrich Liedtke, wiceprezes odpowiedzialny za międzynarodową sprzedaż hurtową materiałów elektrotechnicznych w grupie Würth.

Grupa Würth działa w branży produkcji i sprzedaży materiałów mocujących i montażowych. Zatrudnia ponad 85 tys. pracowników w ponad 400 spółkach oraz posiada ponad 2.500 sklepów w 80 krajach. Według wstępnego rocznego sprawozdania finansowego w 2022 r. grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 19,95 mld euro. 

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (9)

dodaj komentarz
sterl
To faktycznie uczciwa propozycja , nie tak jak pisowskie fundusze państwowe , które przejęły Polnord po 15 zł za akcję od kumpla , choć w porywach był po 300zł , ale Węgrowi sprzedały po 2,12zł zmuszając drobnych do oddania po 3,50zł firmę z zyskami i gruntami w dużych miastach w Polsce do budowy ponad 1,5 mln m2 mieszkań ?!!! za To faktycznie uczciwa propozycja , nie tak jak pisowskie fundusze państwowe , które przejęły Polnord po 15 zł za akcję od kumpla , choć w porywach był po 300zł , ale Węgrowi sprzedały po 2,12zł zmuszając drobnych do oddania po 3,50zł firmę z zyskami i gruntami w dużych miastach w Polsce do budowy ponad 1,5 mln m2 mieszkań ?!!! za niecałe 100mln zł ? gdy same należne jej odszkodowania w sądach były na ponad 500 mln.!!?
sterl
I 5 razy taniej niż kupiły za państwowe pieniądze?.
jacek-19
Ja handlowalem TIMem po 1,40 - 1,85 zl. Od marca 2022 r. zaczalem im sie przygladac bo zobaczylem ich potencjal wzrostowy na ca. 100zl. Jak widac inni tez sie przygladali i wzieli wszystko.
zoomek
"wzywający zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji"
A ćwoki myślą że akcje to własność.
Przy okazji - pieniądze które wpłaciliście do banku nie są wasze.
Szalom.
blind-oln
Styczniu kupowałem po 33,30 zł. Teraz, po 3 miesiącach, proponują mi odkupienie po 50,69 zł. 52% zysku w 3 miesiące. Płakać nie będę.
luckyrich
Inwestowanie w akcje nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży Inwestowanie w akcje nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży na podstawie obiektywnych warunków rynkowych, a nie naszego „widzi mi się” albo „mam nadzieję, że będzie rosnąć”. Zanim się zainwestuje i straci pieniądze lepiej najpierw zainwestować w swoją wiedzę. Przeczytajcie sobie książkę pt. „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestowania na giełdzie”. Tam są podstawy. Opisany w niej system dobrze chroni przed spadkami i stratami.
zoomek
Na pewno. Najlepiej chronią dobra fizyczne pod ręką. Cała reszta to roszczenia.
jacek-19
Nauka to dobra rzecz, ale o akcjach malo i tak wiesz.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki