REKLAMA

Fast Finance złożył w sądzie plan restrukturyzacyjny

2019-03-26 15:52
publikacja
2019-03-26 15:52
Fast Finance złożył w sądzie plan restrukturyzacyjny
Fast Finance złożył w sądzie plan restrukturyzacyjny
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Spółka windykacyjna Fast Finance złożyła w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu plan restrukturyzacyjny oraz spis wierzytelności będących przedmiotem przyspieszonego postępowania układowego - podała spółka w komunikacie.

Zgodnie z planem restrukturyzacyjnym, Fast Finance zamierza zlikwidować zbędny majątek trwały, zredukować koszty osobowe oraz wdrożyć nowy model biznesowy wpisujący się w aktualny klimat na rynku.

"Słaba kondycja i straty wizerunkowe spółki oraz bardzo trudne, praktycznie nieosiągalne, warunki uzyskania finansowania nie pozwolą Fast Finance na zakupy nowych portfeli. Dlatego zarząd planuje oferować +windykacja portfeli masowych wierzytelności na własny rachunek jako serwis+ dla inwestorów, firm windykacyjnych (outsource) oraz firm handlowych (captive). Spółka będzie jednak nadal działać w ramach modelu biznesowego: windykacja portfeli masowych wierzytelności na własny rachunek" - podano w planie restrukturyzacyjnym.

Prawne środki restrukturyzacyjne związane z możliwościami układowymi obejmują redukcję zobowiązań kontrahentów, rozłożenie na raty zredukowanych zobowiązań kontrahentów, konwersję na akcje zobowiązań obligatariuszy oraz rozłożenie na raty zobowiązań podmiotów publiczno-prawnych, zobowiązań pozaukładowych ZUS, rozłożenie na raty lub inne rozwiązania z przejęciem przedmiotu zabezpieczenia na własność przez zabezpieczonych wierzycieli.

"Wszystkie środki restrukturyzacyjne z wyjątkiem rozłożenia pozaukładowych zobowiązań ZUS i rozwiązaniami dla wierzycieli zabezpieczonych mogą zostać zrealizowane dopiero po prawomocnym zatwierdzeniu układu" - napisano.

Zastosowane środki restrukturyzacji w założeniu mają być bezkosztowe. Układ ma zostać sfinansowany z przyszłych zysków spółki, powiększonych o niewydatkowe koszty.

Spółka zakłada, że od drugiego kwartału 2019 roku ma zostać przywrócona pełna sprawność obsługi posiadanych portfeli, a w połowie 2020 roku spółka ma uzyskiwać co najmniej 100 tys. zł miesięcznie przychodów z nowego modelu biznesowego.

Fast Finance szacuje, że do głosowania może dojść na przełomie 2019/2020 r., a sam układ może stać się prawomocny tak, aby pierwszy termin płatności raty układowej przypadł na dzień 1 lipca 2020 r.

Fast Finance planuje zacząć spłatę pierwszego dnia kalendarzowego kwartału rozpoczynającego się po 50 dniu od uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu, a w kwietniu i maju 2019 r. zamierza zawrzeć umowy z wierzycielami pozaukładowymi.

Sąd otworzył postępowanie układowe spółki w styczniu.

Wniosek o otwarcie postępowania układowego Fast Finance złożył pod koniec listopada 2018 roku.

Jednocześnie sąd umorzył postępowanie z wniosku Nobili Partners o ogłoszenie upadłości. Wyznaczył też sędziego-komisarza i nadzorcę sądowego. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki