Falenta sprzedał akcje Hawe, sprzeda też ZWG

2014-07-15 08:25
publikacja
2014-07-15 08:25
fot. MAREK WISNIEWSKI / FORUM

Marek Falenta zapowiedział, że sprzeda nie tylko posiadane akcje spółki Hawe, ale także akcje ZWG – wynika z wywiadu udzielonego przez jednego z najbogatszych Polaków „Parkietowi”.

 „W piątek podpisaliśmy warunkową sprzedaży wszystkich moich akcji” – odpowiedział Marek Falenta na pytanie dziennikarki „Parkietu” o sprzedaż akcji Hawe. „Teraz z pewnością sprzedam drożej niż za 3 zł, z dużą premią do rynku” – dodał Falenta.
Źródło: FORUM

Inwestor nie chciał zdradzić, z kim została podpisana umowa, ani jaka będzie cena sprzedawanych akcji. Marek Falenta przyznał również, że na sprzedaż są wszystkie jego akcje ZWG.

Marek Falenta notowany był w 2013 r. w pierwszej setce najbogatszych ludzi w Polsce wg tygodnika „Wprost”. Zajmował na liście 67. miejsce z majątkiem wycenianym na 440 mln zł. Jest także akcjonariuszem spółek Hawe i ZWG. W Hawe posiada, wraz z Falentas Investments ponad 8 mln akcji dających mu 8% głosów na WZA. W spółce ZWG posiada ponad 9 mln akcji i 32,81% głosów na WZA.

W ostatnich dniach biznesmen jest kojarzony przede wszystkim z aferą taśmową - usłyszał zarzuty w sprawie współudziału przy nielegalnych podsłuchach, których treść publikował tygodnik "Wprost". Takie same zarzuty zostały postawione byłemu wiceprezesowi Hawe, Krzysztofowi Rybce (pomimo postawionych zarzutów Falenta i Rybka prosili, aby w mediach posługiwać się ich pełnymi danymi osobowymi). Podejrzani nie przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 2 lat więzienia.Hawe jest operatorem największej sieci światłowodowej w Polsce, zbudowanej w celu świadczenia usług dla innych operatorów telekomunikacyjnych. ZWG zajmuje się produkcją wyrobów gumowych i gumowo-metalowych.

K.K./M.D./PAP

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Adam
i ok może teraz wreszcie Hawe na GPW będzie postrzegane już nie jako spółka spekulacyjna a P. Falenda nie zasłużył się jej na plus Super jednego spekulanta mniej.
~laniewody
Ooooo??! to już wiesz że to spekulant. A może to ty jesteś na garnuszku Żydostwa? Bo być może wydal POlityków PLatformy, bez jakiegokolwiek rozeznania. DOBRE!!!
~reel odpowiada ~laniewody
W mojej ocenie, F to oszust i malwersant. Wyrok za oszustwo chyba już miał. Teraz grabi sobie dalsze zarzuty za grube sztuczki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki