REKLAMA

Facebook umożliwił wyrażenie poparcia dla polityków

2016-10-19 12:23
publikacja
2016-10-19 12:23
Facebook umożliwił wyrażenie poparcia dla polityków
Facebook umożliwił wyrażenie poparcia dla polityków
fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / Zuma Press

Teraz na Facebooku można oficjalnie wyrazić swoje poparcie dla konkretnego polityka. I nie chodzi tu tylko o polubienie jego profilu czy udostępnienie posta. Portal społecznościowy wprowadził funkcję „poparcie”, dzięki której szybciej podzielisz się ze znajomymi swoimi poglądami politycznymi.

fot. / / Facebook

Funkcja „poparcie” widoczna jest od wtorku np. na oficjalnych profilach kandydatów na prezydenta USA. Aby oficjalnie wyrazić wsparcie dla danego polityka, wystarczy wybrać opcję w panelu po lewej stronie jego facebookowego profilu. Użytkownik będzie mógł wtedy opublikować post, w którym wyjaśni, dlaczego dany kandydat zasługuje na ich głos. Wiadomość będzie widoczna publicznie lub tylko dla znajomych. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na tę pierwszą opcję, jego wyraz poparcia ma szansę pojawić się na oficjalnym profilu kandydata na portalu.

- Ta opcja to dobry sposób dla użytkowników Facebooka, by oficjalnie wyrazić swoje poglądy, dzielić się nimi i poznać zdanie przyjaciół i rodziny – twierdzą przedstawiciele portalu społecznościowego. Funkcja ma pojawić się także na profilach kandydatów ubiegających się o inne stanowiska, np. w lokalnych wyborach. Jak zaznacza Facebook, opcję będą mogły włączyć wszystkie profile w kategorii „polityk”.

To nie pierwsza próba zachęcenia użytkowników Facebooka do większej politycznej aktywności. Wcześniej na profilach kandydatów na prezydenta USA pojawił się przycisk, dzięki któremu internauci mogą zarejestrować się do głosowania. Czas wprowadzenia funkcji „poparcie” z pewnością nie jest przypadkowe – 19 października odbędzie się ostatnia telewizyjna debata prezydencka między Hillary Clinton i Donaldem Trumpem. 45. prezydent USA zostanie wybrany 8 listopada.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~ja
Szajsbuk nie powinien mieszać się do polityki bo daje mu to dodatkowe możliwości manipulacji w wyborach. I nie żartuję tutaj bo nawet się chwalili, że przeprowadzili już taki 'experyment' w wyborach w USA. Jednym słowem powinno być to zakazane dla takich portali. bo wykorzystują ludzką naiwność.Wystarczy że Szajsbuk nie powinien mieszać się do polityki bo daje mu to dodatkowe możliwości manipulacji w wyborach. I nie żartuję tutaj bo nawet się chwalili, że przeprowadzili już taki 'experyment' w wyborach w USA. Jednym słowem powinno być to zakazane dla takich portali. bo wykorzystują ludzką naiwność.Wystarczy że dogadują się np z Merkel i cenzurują wypowiedzi i faworyzują określone poglądy w swoich algorytmach. nie ma się więc z czego tu cieszyć radosny redaktorze.
~niepelnosprawny_org
szwarc mydło i powidło a la ~second life?
tego juz za wiele, ....usuwa sie komentarze negatywne dla islamistow i przeciwne lewicowym "racjom"
~Marcin
Biorąc pod uwagę cenzurę Facebooka będzie można poprzeć każdego kandydata o ile będzie nią Hillary Clinton. Ja już porzuciłem lewicowego Facebooka i korzystam z Twittera.
~asahi
O, to już będą wiedzieli jakie lemingi mają poglądy polityczne..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~hmm
Strony te były usuwane, bo krewkie prawaki regularnie nawoływały w komentarzach do mordowania ludzi innej rasy i wyznania. Tego już nie napiszesz?
~Macho
To przygotowanie do fizycznej eliminacji wrogow politycznych. Czyms przeciez trumny FEMA trzeba zapelnic. Trzeba byc idiota zeby brac w tym udzial.
~Obserwator
Polityka - najłatwiejszy sposób skłócenia się ze wszystkimi dookoła...
Nie lubię jak ktoś natrętnie manifestuje swoje poglądy polityczne na fb. Szanuje je jakiekolwiek by nie były, ale nie faszeruj nimi mnie, bo cię wyłączę...

Tak jak ja nie wrzucam moich codziennych treningów na fb, bo robię to na endomondo
Polityka - najłatwiejszy sposób skłócenia się ze wszystkimi dookoła...
Nie lubię jak ktoś natrętnie manifestuje swoje poglądy polityczne na fb. Szanuje je jakiekolwiek by nie były, ale nie faszeruj nimi mnie, bo cię wyłączę...

Tak jak ja nie wrzucam moich codziennych treningów na fb, bo robię to na endomondo i nie chcę Cię na fb nimi molestować. Tak Ty znajdź miejsce dla polityki.
Są inne miejsca na te sprawy.
~hehe
Clinton żeby przegrać musiałaby po pijanemu przejechać na pasach niepełnosprawną zakonnice w ciąży.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki