REKLAMA

F1: Ostatnie testy przed Melbourne

2011-03-08 11:51
publikacja
2011-03-08 11:51

Dziś rozpoczynają się ostatnie testy Formuły 1 przed sezonem 2011. We wtorek udział w zajęciach na torze w Circuit de Catalunya weźmie sześć zespołów.

Na torze pod Barceloną testować będą dzisiaj wszystkie zespoły z wyjątkiem Mercedesa, Williamsa, HRT i Ferrari. Te ekipy dołączą jutro. Temperatura powietrza w okolicach toru wahać się będzie w ciągu dnia w granicach 12 stopni Celsjusza. Zapowiadane są lekkie opady deszczu. Taka aura utrzyma się do środy. Team Lotus w ostatnich testach zamierza sprawdzić kierowców zespołu AirAsia startującego w GP2 - Davide Valsecchi i Luiz Razia zasiądą na zmianę w bolidzie T128 jeszcze przed południem. Również Nico Huelkenberg, testowy kierowca Force India dostanie szansę zaliczenia kilkudziesięciu okrążeń w nowym bolidzie indyjskiego zespołu. Młody Niemiec swoje przejazdy zaliczy jednak dopiero jutro rano.

Testy na Circuit de Catalunya potrwają do soboty. Dostawca opon Pirelli zakomunikował, że testy pod Barceloną wskażą wstępną strategię ilości boksów do pit-stopów w trakcie tegorocznych wyścigów. Ze względu na specyficzne zachowywanie się i szybkie ścieranie ogumienia szacuje się, że w zależności od Grand Prix zespoły będą dokonywać 2 lub 3 przewidywane postoje.

Źródło:

Do pobrania

flagawyscigPGjpg
Tematy
POZNAJ NOWE BMW X1

POZNAJ NOWE BMW X1

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki