REKLAMA

Excellence w '18 wyda co najmniej 1 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych

2018-06-27 14:28
publikacja
2018-06-27 14:28

Excellence, notowany na NewConnect producent wyrobów syropowych, stawia na zwiększenie mocy produkcyjnych, na co chce przeznaczyć w tym roku minimum 1 mln zł - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Na 2018 rok mamy CAPEX w wysokości około 1 mln zł, z czego w I kwartale wydaliśmy niemal połowę" - powiedział dyrektor finansowy Excellence, Dariusz Borowski.

Głównym celem spółki na 2018 rok jest poszerzenie mocy produkcyjnych. Otwarcie nowej linii produkcyjnej i zakończenie procesu automatyzacji produkcji planowane są na przełom 2018/2019. Przedstawiciele spółki szacują, że inwestycja w nowe moce produkcyjne zwróci się w ciągu 2,5-3 lat.

Excellence posiada 24-proc. udział w krajowym rynku produktów syropowych (m.in. owoców w syropie, syropów w puszkach). Obok wyrobów tradycyjnych zajmuje się także produkcją produktów ekologicznych. Sprzedaż odbywa się pod własną marką oraz markami sieciowymi.

Excellence planuje w najbliższych latach skupić się głównie na produkcji i sprzedaży wysokomarżowych produktów ekologicznych (syropów i soków) pod własną marką.

"Wiążemy duże nadzieje z rynkiem produktów ekologicznych, tutaj soki mają zdecydowanie większy potencjał" - stwierdził prezes zarządu Excellence, Dariusz Polinceusz.

Prezes powiedział, że w ciągu trzech lat przewiduje osiągnięcie maksymalnych mocy produkcyjnych w zakładzie, co powoduje że spółka rozważa akwizycje.

"Rozważamy akwizycje na rynku krajowym. Raczej skupilibyśmy się na partnerach zasobnych w surowiec oraz produktach naturalnych" - powiedział Polinceusz.

Excellence eksportuje produkty na rynek amerykański, holenderski i ukraiński.

"Eksport stanowi około 4 proc. naszej sprzedaży, więc jest pole do rozwoju. Planujemy wzmocnić sprzedaż na rynku kanadyjskim oraz w krajach Europy Zachodniej" - powiedział dyrektor finansowy Excellence.

Jak zapewnili przedstawicie Excellence, celem spółki na najbliższe lata jest utrzymanie dotychczasowej dynamiki wyników. W 2017 roku spółka wypracowała 40,9 mln zł przychodów (wzrost o 17 proc. rdr) oraz 637,6 tys. zł zysku netto (wzrost o 14,6 proc. rdr).

Excellence jest notowany na rynku NewConnect od października 2014 roku.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, Excellence planuje przeniesienie się na główny rynek GPW w 2019 roku. (PAP Biznes)

hb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki