Eurowybory to skok na kasę

Na stronie Sejmu można zapoznać się z oświadczeniami majątkowymi polskich europosłów.

Z oświadczenia majątkowego zamieszczonego na stronie Sejmu wynika, że Janusz Korwin-Mikke, prezes KNP, posiada majątek o równowartości 9,7 mln zł. Europoseł posiada aż siedem działek, jest także współwłaścicielem jednej. Nadroższa z działek warta jest aż 4,5 mln zł. Jeśli chodzi o środki pieniężne, Korwin zgromadził 25 000 zł. Oto szczegóły dotyczące majętności będących w posiadaniu prezesa Kongresu Nowej Prawicy.

SII
 


Na stronie Sejmu znajdziemy także oświadczenia majątkowe innych europosłów: Danuty Hübner z PO, Anny Fotygi z PiS, Dariusza Rosatiego z PO. Póki co nie zapoznamy się natomiast z danymi na temat majątków europosłów PO: Michała Boniego, Jerzego Buzka, Jarosława Wałęsy, Danuty Jazłowieckiej, oraz Adama Gierka z SLD i Czesława Siekierskiego z PSL.


Danuta Hübner zgromadziła 167 tys. zł,, 13,3 tys. franków szwajcarskich, prawie 4 tys. dolarów oraz 700 tys. euro. Europosłanka posiada też papiery wartościowe w kwocie 7,5 tys. zł. Hübner jest także właścicielką nieruchomości o wartości 400 tys. euro. 


 
Kampania do europarlamentu pokazała, że politycy bawią się spotami, zamiast skupić się na potrzebach wyborców. Efektem jest brak zaufania obywateli do polityków i niska frekwencja w głosowaniu. 

Eurowybory to skok na kasę

Start odtwarzacza ...


Centrum im. Adama Smitha opublikowało raport Eurowybory po polsku, czyli po co nam Bruksela?. Odpowiedz jest jednoznaczna: Polakom Bruksela jest niepotrzebna, bo nie ufają oni w dobre intencje polityków, a jedynie w ich chęci zysku. Polacy uważają, że politycy startują do wyborów do PE nie dlatego, że chcą zrobić coś dobrego dla Polski, dla Polaków, rozwiązać problemy społeczne i sprawić, by w Polsce żyło się lepiej, a z pobudek czysto finansowych mówi prof. Dominika Maison z Centrum im. Adama Smitha. - Jak widać, im dalej się rozszerzamy, tym mniej czujemy związek z tym co się dzieje w Europie i nie widzimy związku przyczynowego jeżeli chodzi o korzyści związane z rozszerzaniem Unii dodaje wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~GłosWiększości

Brawo Korwin. Uczciwie zarobiłeś pieniądze zanim stałeś się europosłem. Wierzę w Ciebie i na pewno będziesz dobrze zarządzał! Powodzenia!

! Odpowiedz
1 5 ~Oburzony

"Eurowybory to skok na kasę" no ale Pan Korwin Mikke przedstawił majątek zgromadzony raczej nie w czasie bycia europosłem.. ktoś tu manipuluje brzydko .. nie ładnie..

! Odpowiedz
1 14 ~Dawid

Zwracam uwage, że według tych informacji Korwin Mikke nie ma żadnych: kredytów, długów, zobowiązań. Prawie wszyscy inni posłowie mają pozaciągne ogromne kredyty i zadłużenia. o bardzo dobrze świadczy o Korwinie! Życzę sobie żeby teraz pokierował Polską tak, jak pokierował swoim majątkiem - z zyskiem, z rozwojem, bez zadłużenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 ~krytykliteracki

Wstyd bankier taki liberalny portal a czepia sie korwina. Widac ze siedzi w kieszeni po-pisow sld.Wstyd was czytac zeszmaciliscie sie

! Odpowiedz
2 18 ~endi

czyżby zaczęło się polowanie z nagonką na JKM ? to za przylanie Boniemu ?

! Odpowiedz
3 28 ~Cycybum

Duże uznanie dla p.Janusza: 6 dzieci oraz zabezpieczenie finansowe potomków. Większość nie radzi sobie finansowo będąc nawet bezdzietnym kawalerem.

! Odpowiedz
19 7 ~ZdejmyjTąMyckę

To pokazuje, że JKM ma hojne wsparcie, które chce utrzymać i jeszcze bardziej się wzbogacić. Mnie nie interesuje ile on ma. Mnie interesuje skąd. Jak ma podejrzanie dużo, to tym bardziej.

! Odpowiedz
4 16 ~obiektywny

ma bo pisze ksiazki a nie dorobił sie jak inni posłowie z twoich podatków - i to ci przeszkadza ? On sie pyta ile i skad masz wscibski zawistniku ??

! Odpowiedz
1 2 ~Oburzony

Facet ma 71lat i całe życie za sobą na dorobku. Z tego co tu widać główna część majątku jest ulokowana w nieruchomościach. X lat temu łatwiej było nabyć nieruchomości które w ostatnich 10latach zyskały bardzo wiele na wartości, mógł je również w jakiejś części odziedziczyć.

! Odpowiedz
0 0 ~plazowicz odpowiada ~Oburzony

Zarobił na publicystyce. Sprzedał też własną gazetę i pisał ksiązki. Był posłem - zarówno za PRL jak i jedną kadencję III RP. Tak więc zupełnie czyste od polityki pieniądze to nie są. Niemniej jednak jest to człowiek, który jeździ na spotkania z sympatykami PKP. Dużo bezpieczniej czułbym się gdyby to on zarządzał finansami państwa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil