Do Albanii "wprowadził się" Europol

2019-07-11 21:02
publikacja
2019-07-11 21:02

Europol (Europejski Urząd Policyjny) otworzył w czwartek w Tiranie swoje pierwsze na Bałkanach Zachodnich biuro, aby zacieśnić współpracę i polepszyć warunki bezpieczeństwa w Albanii, kraju, który aspiruje do wstąpienia do Unii Europejskiej.

/ europol.europa.eu

Otwarcie placówki zwiększy wymianę informacji między albańską policją a Europolem i powinno pomóc Albanii w kontrolowaniu ruchu migracyjnego oraz w walce z takimi zjawiskami, jak przestępczość zorganizowana, przemyt i terroryzm.

W uroczystości otwarcia biura uczestniczyli albański minister spraw wewnętrznych Sander Lleshi i szefowa Europolu Catherine de Bolle.

Dalsze postępy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej na terenie Albanii, to jeden z ważnych wymogów do spełnienia na drodze do wyznaczonego na październik otwarcia negocjacji w sprawie przystąpienia tego kraju do Unii Europejskiej.

Otwarcie Biura Europolu w Tiranie nastąpiło po rozmieszczeniu w maju przez Frontex (Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej) na terytorium Albanii jednostek europejskiej straży granicznej, która ma wspierać Albańczyków w zwalczaniu nielegalnej migracji.

ik/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki