REKLAMA

Europejski Nadzór Bankowy przenosi się do Paryża

2017-11-21 07:26
publikacja
2017-11-21 07:26

W związku z brexitem zapowiedziano wyprowadzkę dwóch organów nadzoru europejskiego z Londynu i przeniesienie ich siedzib do innych miast europejskich. Paryż zyska teraz Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, a Amsterdam Europejską Agencję Leków.

fot. / / YAY Foto

Francuskie media już cieszą się z dodatkowych prawie 200 miejsc pracy, jakie ma zapewnić przeniesienie EBA nad Sekwanę – w poniedziałek ogłoszono Paryż jako zwycięzcę w trzeciej turze głosowania na nową siedzibę urzędu. Stolica Francji wygrała z Frankfurtem i Dublinem – pisze francuski dziennik „La Tribune”.

Przeprowadzka nastąpi najpewniej pomiędzy styczniem i marcem 2019 roku, czyli przed oficjalnym brexitem przewidzianym na marzec tego samego roku. Pod względem zatrudnienia, jakie przyniesie Francuzom powstanie w ich stolicy urzędu nadzoru bankowego, większy powód do radości mają jednak Holendrzy, którzy wygrali w głosowaniu na nową siedzibę Europejskiej Agencji Leków.

Ta instytucja zatrudnia obecnie w Londynie 900 osób. Decyzja o nowej siedzibie była podejmowana przez niecałe 3 godziny (jak pisze brytyjski „The Guardian, decyzja co do nowego miejsca EBA została podjęta w niewiele ponad godzinę). Amsterdam pobił w głosowaniu m.in. Kopenhagę, Bratysławę czy Bukareszt i Sofię.

MG

Źródło:
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
grzechu_comeback
aż dziwne, że nie do Frankfurtu......cóż.... Andżela osłabła po wyborach, każdy to widzi. A francja mocna tylko w gębie. Oj, słabo widzę przyszłość EUROKOŁCHOZU, tym bardziej, że nadzór trafia do Francji.....Nadzorcy będą mieli więcej przerw w pracy. Wieżyczki z księżycami będą im o nich przypominać. No aż dziwne, że nie do Frankfurtu......cóż.... Andżela osłabła po wyborach, każdy to widzi. A francja mocna tylko w gębie. Oj, słabo widzę przyszłość EUROKOŁCHOZU, tym bardziej, że nadzór trafia do Francji.....Nadzorcy będą mieli więcej przerw w pracy. Wieżyczki z księżycami będą im o nich przypominać. No i przepisy będzie łatwiej konsultować pod kątem zgodności z Islamem.

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki