Euronet obniży limit wypłat do 1000 zł

analityk Bankier.pl

Firma Euronet, do której należy największa sieć bankomatów w kraju, szykuje spore zmiany dla swoich klientów. Obecnie prowadzony jest pilotaż ograniczający maksymalny limit wypłat z bankomatu do 1000 zł.

Wkrótce użytkownicy sieci Euronet, by wypłacić kwotę większą niż 1000 zł, będą musieli dokonać kilka wypłat pod rząd. Jak podał serwis Interia.pl, firma szykuje się do wprowadzenia limitu wypłaty jednorazowej do kwoty 1000 zł. Wiadomość tę potwierdziliśmy w biurze prasowym Euronetu.

- W związku z realizowaną strategią wzrostu stale poszukujemy narzędzi służących optymalizacji procesów działania sieci Euronet, tak aby przy zwiększaniu udziału w rynku obniżać koszty jej utrzymania. Jednym z takich rozwiązań jest przechodząca obecnie etap pilotażu modyfikacja przebiegu transakcji, polegająca na obniżeniu maksymalnej kwoty jednorazowej wypłaty do 1000zł, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wypłaty wielokrotności tej kwoty. Tylko 5 proc. klientów korzysta z wypłat powyżej 1000zł, nasza zmiana nie dotyczy pozostałych Klientów naszej sieci – powiedziała nam Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

(Bankier.pl)

Dodała, że strategicznym celem Euronet Polska jest zwiększanie zasięgu sieci, tak by docierać z urządzeniami do miejsc, w których dotychczas ich nie było a dostęp do gotówki był ograniczony. Jeszcze w tym roku firma planuje powiększyć sieć Euronet o 150 urządzeń, a w roku 2018 włączy kolejnych kilkaset lokalizacji.

Firma Euronet jest właścicielem sieci liczącej 7500 bankomatów i wpłatomatów.

Z punktu widzenia właściciela sieci korzystniejsza jest sytuacja, gdy klienci wypłacają często mniejsze kwoty. Od każdej wypłaty pobierana jest bowiem tzw. opłata bankomatowa. Jest ona stała i wynosi 1,2-1,3 zł (w zależności czy jest to karta Visa czy Mastercard). Na kliencie, który wypłaca jednorazowo 5 tys. zł firma zarabia 1,2 zł. Gdy klient wykona 5 wypłat po 1000 zł, prowizja wzrośnie do 6 zł. Czyli im częściej, tym lepiej.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 24 _xyz

Niech jeszcze wprowadzą prowizję za możliwość przejścia obok ich bankomatu albo opłatę za widoczność ich oczoyebnego logotypu.

! Odpowiedz
0 8 karbinadel

Coś musi być nie halo z Euronetem. Niedawno w mBanku wprowadzono opłaty za korzystanie z bankomatów tej sieci (przez lata były bezpłatne), teraz te limity...

! Odpowiedz
1 7 marcin321

Nie panikujmy. Podejrzewam, że większość z nas ma darmowe lub wykupione za jakąś symboliczną kwotę wypłatę ze wszystkich bankomatów krajowych. Nie ten to inny da.

Swoją drogą ciekawie wygląda to zawężanie pola wypłat, najpierw w mBank opłata za wypłatę poniżej stówki a teraz górna granica 1k. Paranoja. Oby inni nie poszli tą samą drogą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 qqryk

Amerykański Euronet rozpoczyna projekt zwiększenia zysków z Polaków. Za mało miliardzików płynęło za ocean.

! Odpowiedz
1 17 wizytator

Jak widzimy na przykładzie Euronetu, klient to tylko dojna krowa a że jest monopolem to ma to w d...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
15 47 open_mind

Analogia: W pewnym dużym mieście wodociągi mające monopol odcięły klienta od wody bo im „przy-fikał” Niestety papierowy pieniądz daje przede wszystkim - prywatność i niezależność, oraz obawę bankową na odkrycie tej finansowej piramidy, i stąd ta walka z gotówką. Ale skąd Orwell o tym wiedział?

! Odpowiedz
17 29 silvio_gesell

Analogia: w pewnym dużym mieście wszyscy fikali wodociągom i w końcu zepsuła się pompa.

! Odpowiedz
6 59 leming

złodzieje nic więcej

! Odpowiedz
2 109 eltor

Walka z gotówką przybiera na sile. A gdy już ją skasują, obudzimy się w świecie w roli niewolników kompletnych.

! Odpowiedz