REKLAMA

EuCo złożyło wnioski o postępowanie sanacyjne i ogłoszenie upadłości

2022-10-15 10:32
publikacja
2022-10-15 10:32

Zarząd Europejskiego Centrum Odszkodowań złożył do Sądu Rejonowego w Legnicy wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz o ogłoszenie upadłości. Powodem jest brak możliwości wykupu obligacji serii B i płatności odsetek. Spółka nie spłaciła też raty kredytu zaciągniętego w Santander Bank Polska.

EuCo złożyło wnioski o postępowanie sanacyjne i ogłoszenie upadłości
EuCo złożyło wnioski o postępowanie sanacyjne i ogłoszenie upadłości
fot. Krystian Maj / / FORUM

EuCo poinformowało w sobotym komunikacie, że w odniesieniu do wniosku o ogłoszenie upadłości zarząd spółki wnosi o wstrzymanie jego rozpoznania do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego.

"Zdarzeniem bezpośrednio powodującym zaktualizowanie się stanu zagrożenia niewypłacalności emitenta jest brak wystarczających środków finansowych niezbędnych do jednoczesnego pokrycia kosztów prowadzenia działalności operacyjnej oraz wypłaty odsetek i częściowego wykupu obligacji Serii B (na łączną kwotę 1,44 mln zł)" - napisano w komunikacie.

Wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego EuCo przesłał wstępny plan restrukturyzacyjny zakładający stabilizację działalności operacyjnej w zakresie pozyskiwanych zleceń i próbę osiągnięcia tendencji wzrostowej (w tym rozwój segmentu kapitalizacji rent i szkód osobowych), a także rozłożenie na raty części obecnych zobowiązań oraz - jeżeli okaże się to niezbędne - ich częściową redukcję w drodze układu.

Intencją zarządu jest restrukturyzacja i kontynuowanie działalności EuCo.

W osobnym komunikacie Europejskie Centrum Odszkodowań poinformowało, że nie spłacił raty kredytu zaciągniętego w Santander Bank Polska w wysokości 12,22 mln zł. 14 października EuCo było zobowiązane dokonać spłaty raty tego kredytu w wysokości 0,39 mln zł. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki