REKLAMA

Estończycy obawiają się inwazji Rosji

2014-09-02 16:04
publikacja
2014-09-02 16:04
Estończycy obawiają się inwazji Rosji
Estończycy obawiają się inwazji Rosji
fot. Mateusz Szymański /Bankier.pl / / Bankier.pl

Estończycy obawiają się inwazji Rosji na ich kraj. W przeddzień wizyty w Tallinie prezydenta USA Baracka Obamy, mówił o tym publicysta Radia 4, Artur Aukon.

Jak powiedział, wszyscy jeszcze dokładnie pamiętają początki sowieckiej okupacji, tym bardziej, że była ona związana z natychmiastowymi dwoma falami masowych deportacji. Praktycznie w każdej estońskiej rodzinie jest chociaż jedna osoba, która była zesłana na Syberię - zauważył publicysta.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy NATO i Rosją, wojska Sojuszu nie mogą stacjonować na terytorium Polski czy Estonii. Artur Aukon twierdzi, że Estończycy liczą na ponowne rozpatrzenie tego porozumienia. Dodał, że minister obrony Estonii niejednokrotnie wspominał, że byłby zadowolony z sytuacji, w której na terytorium kraju stacjonowałyby amerykańskie oddziały.

Szczyt NATO zacznie się pojutrze w walijskim Newport. Jego głównym tematem będzie reakcja Sojuszu na konflikt rosyjsko-ukraiński.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR Pr.V/vey/pbp


Źródło:IAR
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~antykomuna
amerykańcy to zdrajcy jak i cały zachodni świat. Jak rosja przyjdzie po nas to będzie trzeba się przyłączyć i do nich i dać nauczkę za wystawienie nas.
~www
przypuszczam ze niedlugo ruscy zajmia cala ukraine bo putionowi nikt nic nie zrobi a Paolska stanie sie poligonem jakim miala byc podczas zimnej wojny niestety - szwaby?francuzi?angole?to nie bedzie powtorka z historii ale scenariusz niezrealizowany...
~Obserwator
Francuzka władza to zawsze były, są i będą cioty.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki