Erste Securities rozpoczął korzystanie z usługi kolokacji, dającej najszybszy dostęp do systemu transakcyjnego GPW - podała giełda w komunikacie prasowym.
Członkowie giełdy, dystrybutorzy informacji giełdowych oraz inni klienci GPW mają możliwość korzystania z usługi najszybszego dostępu do systemu transakcyjnego GPW (UTP), poprzez instalację sprzętu i oprogramowania w bezpośrednim sąsiedztwie UTP.
"Usługa jest przeznaczona dla podmiotów wykorzystujących automatyczne systemy handlu, chcących zagwarantować sobie i swoim klientom najszybszy dostęp do rynków GPW w celu przesyłania zleceń i odbioru danych rynkowych. Usługa ta gwarantuje wszystkim klientom identyczny czas komunikacji z systemem UTP, który maksymalnie wynosi 500 mikrosekund (us)" - podała GPW.
Erste Securities Polska jest pierwszym członkiem giełdy, który rozpoczął korzystanie z usługi kolokacji.
"Wierzymy, że usługa kolokacji pozwoli nam przyciągnąć na GPW kolejne firmy stosujące najbardziej zaawansowane systemy handlu automatycznego zarówno na rynku kasowym, jak i terminowym" - powiedział cytowany w komunikacie Franz Bichler, członek zarządu Erste Securities Polska. (PAP)
pel/ osz/