REKLAMA

PODCASTEnergetyczna ruletka - gazu może zabraknąć, dobrej jakości węgla już brakuje

Małgorzata Grzegorczyk2022-10-01 08:00
publikacja
2022-10-01 08:00
Energetyczna ruletka - gazu może zabraknąć, dobrej jakości węgla już brakuje
Energetyczna ruletka - gazu może zabraknąć, dobrej jakości węgla już brakuje
/ Puls Biznesu

Ceny prądu szaleją, gazu może zabraknąć, dobrej jakości węgla już brakuje – jednym słowem kryzys energetyczny w pełnej krasie.

Co robią miasta, którym jedyny dostawca prądu krzyczy cenę kilkukrotnie wyższą? Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, mówi, że miasto przetarg unieważni i będzie chciało zwolnienia z obowiązku energii produkowanej przez miejską instalację przetwarzania odpadów.

Jak się zachowują zarządcy nieruchomości? Mariusz Łubiński, prezes Admusa, wylicza, o ile skrócił się zwrot inwestycji w panele, jak to wpływa na skłonność wspólnot mieszkaniowych do takich projektów i czy opłaca się instalować pompy ciepła.

Czy w biurowcu można jeszcze na czymś zaoszczędzić? Na to pytanie odpowiada Łukasz Orzechowski z firmy Colliers.

Jak sobie radzą firmy? Grzegorz Putka, prezes sieci piekarni i cukierni, przyznaje, że dzięki dużej inwestycji w fotowoltaikę rachunki za prąd są wyższe, ale mniej, ale niestety to gaz zjada zyski firmy.

I w końcu – jak się mają dostawcy OZE? Robert Koński, wiceprezes Figene Capital, opowiada o kolejce chętnych na dostawy zielonej energii i odmrażaniu kolejnych projektów.

Zapraszamy na najnowszą odsłonę podcastu, tym razem pod nazwą "Energetyczna ruletka".

Źródło:

Do „Pulsu Biznesu” trafiłam jako studentka w 1998 r. Piszę o inwestycjach w Polsce – w fabryki, centra usług biznesowych i ośrodki B+R. Opisuję też zagraniczną ekspansję polskich firm. Zajmuję się także branżą turystyczną –touroperatorami i biurami podróży oraz śledzę zmiany w lotnictwie. W 2012 r. dostałam nagrodę ABSL Excellence Award od Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Uwielbiam latać samolotem i zwiedzać fabryki. Jedno i drugie robię dość często w godzinach pracy. W wolnym czasie latam samolotem i zwiedzam świat z rodziną.

Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zoomek
Żydzi ludziom zgotowali ten los.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki