REKLAMA

Emilewicz: być może termin na złożenie oświadczeń ws. cen energii będzie wydłużony, ale będzie to trudne

2019-07-26 17:06
publikacja
2019-07-26 17:06

Termin na złożenie przez mikro- i małe firmy oświadczeń potwierdzających uprawnienie do zamrożenia cen energii być może zostanie przedłużony - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. To termin ustawowy i przedłużenie go będzie trudne - zastrzega.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Ustawa ws. cen prądu przewiduje, że uprawnieni do odbioru energii po zamrożonej cenie powinni złożyć do swojego sprzedawcy specjalne oświadczenie, potwierdzające ich status. Nie dotyczy to tylko gospodarstw domowych. Oświadczenia należy dostarczyć sprzedawcy energii elektrycznej do poniedziałku 29 lipca.

Emilewicz przyznała podczas piątkowej konferencji prasowej, że czasu na złożenie takiego oświadczenia jest niewiele.

"Sama odebrałam kilkadziesiąt telefonów od mikro+ i małych przedsiębiorców, którzy zwracają uwagę, że tego czasu jest niewiele. Dlatego dziś minister Tchórzewski (minister energii Krzysztof Tchórzewski) i rzecznik małych i średnich firm bardzo szeroko dystrybuują wiedzę (...) Zachęcamy wszystkich do skorzystania i do złożenia wniosków, bo to warunek sine qua non (konieczny - PAP) do skorzystania z tego wsparcia" - mówiła.

Minister pytana była o to, czy ten termin zostanie wydłużony. "Termin jest ustawowy, więc przedłużenie go - rozumiem - będzie trudne, ponieważ jest to zapisane w ustawie" - powiedziała.

"Rozmawialiśmy dzisiaj na ten temat. Wiem, że Kancelaria Premiera również zastanawia się, jak zmierzyć się z tym problemem. Być może ten termin będzie przedłużony, ale to nie moja decyzja (...). Zobaczymy, czy można to zrobić bez interwencji legislacyjnej" - dodała. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Fajny ten Pisiu..... Najpierw trzeba stworzyć problem, a następnie go heroicznie rozwiązać... Coś jak tutaj z tymi oświadczeniami ... najpierw nic się nie odzywać że w ogóle trzeba je składać (do tego są wakacje urlopy itp.) a następnie udawać, że zrobiło się wszystko żeby przesunąć termin.. co niestety się nie uda

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki