REKLAMA

Emilewicz: Pracujemy nad dalszym pakietem stymulującym gospodarkę

2020-04-16 08:32, akt.2020-04-16 09:46
publikacja
2020-04-16 08:32
aktualizacja
2020-04-16 09:46

W nowym pakiecie dla firm, nad którym pracujemy w Ministerstwie Rozwoju, znajdą się przede wszystkim rozwiązania dotyczące korzystania z postojowego - zapowiedziała w czwartek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przepisy w tym zakresie mają być elastyczniejsze - dodała.

/ fot. Adam Chełstowski / FORUM

Wicepremier, pytana w Programie III Polskiego Radia, czy w najbliższej przyszłości należy się spodziewać dużej nowelizacji tarczy antykryzysowej lub kolejnej ustawy ratującej gospodarkę odpowiedziała: "Tak, pracujemy nad nią w Ministerstwie Rozwoju".

Minister Emilewicz zapowiedziała, że w tym pakiecie znajdą się przede wszystkim rozwiązania dotyczące korzystania z postojowego. "I tutaj ułatwienia, uelastycznienia w tym zakresie" - wskazała.

Podkreśliła, że rozwiązania, które zostały przyjęte na początku kwietnia w ramach tarczy antykryzysowej "cieszą się ogromnym zainteresowaniem". "Mamy ponad pół miliona złożonych wniosków o zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne już zrealizowanych - tzn. niemal pół miliona przedsiębiorców nie musiało płacić składek w terminach kwietniowych; mamy ponad 140 tys. świadczeń postojowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą" - wyliczyła.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki