REKLAMA

Elon Musk z wizytą w Chinach. Miliarder zapewnił, że Tesla sprzeciwia się tzw. decouplingowi

2023-05-30 14:19
publikacja
2023-05-30 14:19

Szef chińskiej dyplomacji Qin Gang zapewniał podczas wtorkowego spotkania z Elonem Muskiem, że Chiny stworzą "lepsze, zorientowane na rynek środowisko biznesowe" - podała agencja Reutera.

Elon Musk z wizytą w Chinach. Miliarder zapewnił, że Tesla sprzeciwia się tzw. decouplingowi
Elon Musk z wizytą w Chinach. Miliarder zapewnił, że Tesla sprzeciwia się tzw. decouplingowi
fot. mccv / / Shutterstock

Dyrektor generalny koncernu Tesla Elon Musk przyleciał do Pekinu we wtorek. Jest to jego pierwsza wizyta w Państwie Środka od 3 lat.

W nocie opublikowanej na stronach MSZ po spotkaniu napisano, że minister Gang zapewniał Muska, że "Chiny są nadal zaangażowane w tworzenie lepszego, zorientowanego na rynek, praworządnego i międzynarodowego środowiska biznesowego dla przedsiębiorstw ze wszystkich krajów, w tym Tesli".

Ministerstwo porównało rozwój stosunków chińsko-amerykańskich do prowadzenia samochodu. "Używając analogii do samochodu Tesli, aby dobrze rozwijać stosunki chińsko-amerykańskie, musimy prawidłowo obracać kierownicą i podążać we właściwym kierunku wzajemnego szacunku […], w odpowiednim czasie zaciągać hamulce, aby uniknąć niebezpiecznej jazdy, i być dobrym we wciskaniu gazu, aby promować wzajemnie korzystną współpracę".

Jak wynika z noty, Musk wyraził się o Chińczykach i rozwoju CHRL w superlatywach. Zapewniał, że Tesla sprzeciwia się tzw. decouplingowi, czyli działaniom zmierzającym do likwidacji gospodarczych powiązań między USA a Chinami.

Oprócz spotkania z szefem chińskiej dyplomacji Musk może także odwiedzić fabrykę Tesli w Szanghaju - podała agencja Reutera.

Chiny są drugim co do wielkości rynkiem Tesli po Stanach Zjednoczonych, a szanghajska fabryka największym ośrodkiem produkcyjnym wytwórcy samochodów elektrycznych.

krp/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Idol millenialsów robi interesy z komunistami. :-)))
po_co
W zasadzie co w tym sprzecznego?
Musk nie prowadzi działalności politycznej tylko biznesową, każde jego słowo to sposób na zarabianie pieniędzy, jeżeli ktoś wierzy w to, że mówi to co myśli to jest bardzo naiwny.
zoomek
Musk - dziecko $ynagogi $zatana, wielki inwigilator - szpieguje ludzi Teslą, Starlinkiem a nawet chce w mózgu Nauralinki instalować. Gnój zalewa en świat.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki