REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Ekspert: Utrzymanie wojsk przy granicach Ukrainy kosztuje Rosję 10 mln dol. dziennie

2021-12-04 14:36
publikacja
2021-12-04 14:36
Ekspert: Utrzymanie wojsk przy granicach Ukrainy kosztuje Rosję 10 mln dol. dziennie
Ekspert: Utrzymanie wojsk przy granicach Ukrainy kosztuje Rosję 10 mln dol. dziennie
fot. Bumble Dee / / Shutterstock

Utrzymanie 94 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach kosztuje Rosję ok. 10 mln dolarów dziennie - oszacował ukraiński ekspert Andrij Ryżenko, cytowany w sobotę przez portal telewizji Dom.

Ekspert podkreślił, że utrzymywanie sił przez Rosję przy ukraińskich granicach i na terenie niekontrolowanym przez władze w Kijowie wymaga "poważnych pieniędzy". Zakładając liczbę wojskowych, o której mówił w piątek ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow, czyli 94 tys., można oszacować, że utrzymanie takich sił kosztuje ok. 10 mln dolarów dziennie - przekazał Ryżenko.

Ocenił, że nie są to duże wydatki w porównaniu z innymi kampaniami wojskowymi. "Specjalnie sprawdziłem, ile kosztowało utrzymanie ugrupowania sił koalicyjnych w Afganistanie. W latach 2011-2012, w szczytowym okresie tej operacji, 120 tys. wojskowych kosztowało prawie jedną trzecią miliarda (dolarów) dziennie. Więc utrzymanie wojsk przy ukraińskich granicach nie jest aż tak drogie" - uznał Ryżenko, były zastępca szefa sztabu Marynarki Wojennej Ukrainy.

W piątek minister Reznikow oświadczył, że przy granicach Ukrainy i na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach Rosja zgromadziła ponad 94 tys. żołnierzy, którzy mogą być wykorzystani w celu eskalacji. Zaznaczył, że według danych wywiadu istnieje możliwość ataku ze strony Rosji, a najbardziej prawdopodobnym terminem osiągnięcia przez Rosję gotowości do takich działań będzie koniec stycznia 2022 roku.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (18)

dodaj komentarz
jaffa
Niemiec płaci to stoją. Lenina i rewolucje bolszewicką też Niemcy sfinasowali i tak dzięki ich pomocy upadł carat i nastały do dzisiaj czasy sowieckie na następne dziesiątki lat.
300_pala
Ty jesteś uzależniony od Moskwy
alakaszubska
najpierw okupują Ukrainę, a potem wszystkie kraje EU po kolej..
pstrzezek
Admin sprzedawczyk ;) Usuwa wpis krytykujący cymbała który krzyczy przekaz partii że Niemcy to zdrajcy :))) Przekaz partii zostaje, krytykę się usuwa
kkk1111
a co ich to obchodzi płaci za to Europa, unia ,cena wliczona w gaz
set79
Do Bankier. Na polski mundur nalepić rosyjska flagę.
W związku z powyższym moje pytanie. Czy to przejaw głupoty i lenistwa czy was tez dopadł tzw „rynek pracownika”.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
prezestak
I cała Europa za to płaci w cenie gazu.
itso_naturatobzdura
Niemcy zdrajcy europy !

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki