Ekspert: Badania georadarem nie mogą pokazać pociągu

Wyniki badań georadarem z miejsca gdzie ma się znajdować złoty pociąg budzą wątpliwości ekspertów. W rozmowie z IAR Michał Mleczko ze Stowarzyszenia na Rzecz Ratowania Zabytków Sakwa zwraca uwagę, że na

wydruku z badań nie można zobaczyć wagonów i innych elementów dowodzących, że w okolicach Wałbrzycha znaleziono pociąg. Georadar nie służy do namierzania przedmiotów i określania jak one wyglądają. To urządzenie do pokazywania anomalii w strukturze gleby. Może nam pokazać ewentualnie pustkę lub jakieś fundamenty. Natomiast pokazanie na wydruku z georadaru pociągu z wagonami, a nawet z wieżyczkami, jak możemy przeczytać w prasie, jest po prostu niemożliwe. Georadar nie służy do tego i ma inne funkcje. - twierdzi Michał Mleczko. Wątpliwości ekspertów budzą też możliwości urządzenia, którym wykonano badania.

Dolnośląskie władze samorządowe na razie studzą emocje. Wojewoda stwierdził, że z otrzymanych dokumentów wcale nie wynika, że tzw. złoty pociąg istnieje. Mimo to władze wzmocniły ochronę obszarów w okolicach Wałbrzycha, gdzie ma się znajdować pociąg.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~GG

No ale może pokazać pusta przestrzeń miedzy tunelem a pociągiem, a co za tym idzie jego zarys...?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil