Ekspert: Badania georadarem nie mogą pokazać pociągu

2015-08-31 14:13
publikacja
2015-08-31 14:13
fot. JANEK SKARZYNSKI / EastNews

Wyniki badań georadarem z miejsca gdzie ma się znajdować złoty pociąg budzą wątpliwości ekspertów. W rozmowie z IAR Michał Mleczko ze Stowarzyszenia na Rzecz Ratowania Zabytków Sakwa zwraca uwagę, że na

wydruku z badań nie można zobaczyć wagonów i innych elementów dowodzących, że w okolicach Wałbrzycha znaleziono pociąg. Georadar nie służy do namierzania przedmiotów i określania jak one wyglądają. To urządzenie do pokazywania anomalii w strukturze gleby. Może nam pokazać ewentualnie pustkę lub jakieś fundamenty. Natomiast pokazanie na wydruku z georadaru pociągu z wagonami, a nawet z wieżyczkami, jak możemy przeczytać w prasie, jest po prostu niemożliwe. Georadar nie służy do tego i ma inne funkcje. - twierdzi Michał Mleczko. Wątpliwości ekspertów budzą też możliwości urządzenia, którym wykonano badania.

Dolnośląskie władze samorządowe na razie studzą emocje. Wojewoda stwierdził, że z otrzymanych dokumentów wcale nie wynika, że tzw. złoty pociąg istnieje. Mimo to władze wzmocniły ochronę obszarów w okolicach Wałbrzycha, gdzie ma się znajdować pociąg.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/K.P.

Źródło:IAR
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~GG
No ale może pokazać pusta przestrzeń miedzy tunelem a pociągiem, a co za tym idzie jego zarys...?

Powiązane: "Złoty pociąg" pełen skarbów odnaleziony?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki