REKLAMA

Eko Export chce podwyższyć kapitał zakładowy poprzez emisję akcji

2020-06-19 15:28
publikacja
2020-06-19 15:28
Shutterstock

Akcjonariusze Eko Export zdecydują o zmianach w statucie polegających na upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego. Podwyższenie miałoby nastąpić przez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 160 tys. zł - wynika z projektów uchwał walnego zgromadzenia spółki zwołanego na 15 lipca.

Projekt uchwały przewiduje, że upoważnienie zarządu wygaśnie z upływem trzech lat od dnia wpisania do rejestru przedsiębiorców zmiany statutu.

"Potrzeba podjęcia proponowanej uchwały i upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego wraz z możliwością wyłączenia prawa poboru podyktowana jest chęcią zapewnienia spółce elastycznego instrumentu, który zapewni Eko Export sprawny i szybki dostęp do kapitału z przeznaczeniem na realizację celów strategicznych spółki, bez zwłoki czasowej wynikającej z każdorazowego zwoływania Walnego Zgromadzenia" - napisano w projekcie uchwały.

Pozyskane z potencjalnej emisji środki spółka chce przeznaczyć na zabezpieczenie surowca oraz zapewnienie ciągłości produkcji, a także - w przypadku pojawienia się ewentualnych nadzwyczajnych sytuacji rynkowych, jak np. pandemia - na inne przedsięwzięcia biznesowe.

"W związku z rozwojem działalności Eko Export zarząd spółki nie wyklucza możliwości ustalania nowych celów emisji. Realizacja wyżej wymienionych celów, jak również strategia spółki wymagają zapewnienia możliwości elastycznego i szybkiego procesu pozyskiwania kapitału poprzez emisję akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy" - dodano w opinii zarządu do projektu.

Eko Export jest producentem mikrosfery, która jest wykorzystywana w branżach motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej i w produkcji tworzyw sztucznych. Blisko 100 proc. produkcji spółka kieruje na eksport, głównie do Europy i Stanów Zjednoczonych. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki