REKLAMA

Egipt: władze zablokowały stronę internetową gazety finansowej

2017-05-28 19:51
publikacja
2017-05-28 19:51
Egipt: władze zablokowały stronę internetową gazety finansowej
Egipt: władze zablokowały stronę internetową gazety finansowej
fot. Toru Hanai TPX / / FORUM

Władze Egiptu zablokowały stronę internetową wpływowej w tym kraju gazety finansowej "Al-Borsa" - przekazał w niedzielę jej wydawca. Od środy uniemożliwiony jest dostęp do wielu internetowych portali, którym władze zarzucają publikację fałszywych wiadomości.

Jak ocenia agencja Reutera, zablokowanie "Al-Borsy" - znanej gazety ekonomicznej, unikającej sporów politycznych i odzwierciedlającej poglądy w dużej mierze popierających władze środowisk biznesowych - sugeruje, iż władze podjęły próbę przejęcia kontroli nad prywatnymi mediami.

Właściciel "Al-Borsy", firma Business News napisała w oświadczeniu, że zablokowano również witrynę siostrzanego wydawnictwa, anglojęzycznego "Daily News Egypt".

Jak twierdzą źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa, w zeszłym tygodniu w kraju zawieszono dostęp do 21 stron internetowych m.in. z powodu rzekomych powiązań ze zdelegalizowanym Bractwem Muzułmańskim. Uniemożliwiono też korzystanie z portalu telewizji Al-Dżazira, mającej siedzibę w Katarze. Władze tego kraju są wrogo nastawione do prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego.

Według opublikowanego w kwietniu raportu Reporterów bez Granic Egipt jest wśród 25 krajów, gdzie prasa jest najbardziej atakowana. (PAP)

ulb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~grrr
bardzo dobra wiadomość,
widocznie wcale nie byla bezstronna,
bankier tez sie na takiego kreuje ale niestety bezstronny nie jest
a szkoda
~wrrr
Każda władza jak będzie chciała, to może oskarżyć o stronniczość dosłownie każdego, nawet ciebie, kiedy będziesz stał na przystanku i palił. Zobacz np. co władza wyprawia w Turcji, Rosji itd. Wnioski pozostawiam tobie.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki