3,4600 zł
0,00% 0,0000 zł
ES-System SA (ESS)

Przegląd opcji strategicznych – zawarcie umowy sprzedaży akcji ES-SYSTEM S.A.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2019
Data sporządzenia: 2019-10-13
Skrócona nazwa emitenta
ES-SYSTEM S.A.
Temat
przegląd opcji strategicznych – zawarcie umowy sprzedaży akcji ES-SYSTEM S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:

Zarząd spółki ES-SYSTEM S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 13 października 2019 r. otrzymał od akcjonariuszy Spółki - Augusta Investment sp. z o.o., Bowen Investments S.a.r.l., Marty Pilszczek oraz Wysocki spółki jawnej (Akcjonariusze) informację, iż wymienieni Akcjonariusze zawarli w dniu 13 października 2019 r. umowę (Umowa), dotyczącą sprzedaży akcji ES-SYSTEM S.A. z branżowym inwestorem strategicznym: norweską spółką Glamox AS z siedzibą w Molde (Inwestor). Decyzja powyższa kończy proces przeglądu opcji strategicznych, który został wdrożony w maju 2019 roku i obejmował m.in. poszukiwania inwestora strategicznego lub finansowego zainteresowanego nabyciem akcji Spółki od Akcjonariuszy. O rozpoczęciu tego procesu Akcjonariusze poinformowali w informacji przekazanej przez nich w dniu 28 maja 2019 roku, która to informacja była podstawą do publikacji raportu bieżącego Spółki nr 11/2019 z dnia 28 maja 2019 roku.

Jednym z postanowień Umowy jest zobowiązanie Akcjonariuszy do złożenia zapisów w odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji ES-SYSTEM S.A., które zostanie ogłoszone przez Inwestora (Wezwanie). Zgodnie z Umową, obowiązek złożenia zapisów w Wezwaniu obejmować będzie wszystkie posiadane przez Akcjonariuszy akcje Spółki. Równocześnie, w Umowie Inwestor zobowiązał się ogłosić Wezwanie w uzgodnionym przez strony terminie.
W opinii Akcjonariuszy, pozyskanie Inwestora stanowi najkorzystniejszy sposób realizacji długoterminowego celu Spółki, którym jest kontynuacja jej rozwoju na rynku krajowym i za granicą.
Przy wyborze Inwestora strategicznego założyciele ES-SYSTEM S.A. kierowali się przede wszystkim interesem Spółki i jej pracowników, a także planami Inwestora dotyczącymi dalszego rozwoju Spółki.

Glamox to norweska grupa przemysłowa specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji profesjonalnych systemów oświetleniowych. Grupa Glamox to wiodący światowy dostawca oświetlenia w przemyśle morskim i wydobywczym, a także wiodący dostawca systemów oświetleniowych w segmencie budowlanym w Europie. Grupa Glamox zatrudnia ok. 1550 pracowników i działa w kilku krajach europejskich, a także w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Grupa Glamox ma w portfelu szereg wiodących marek oświetleniowych, takich jak Luxo, Glamox, NORSELight czy Aqua Signal sprzedawanych globalnie. Roczny obrót Grupy Glamox wynosi 2,77 mld koron norweskich (2018).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-10-13 Rafał Gawrylak Prezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.