REKLAMA

EMH i Jarosław Mikos chce w ABB sprzedać do 27,18 proc. akcji Wirtualnej Polski (opis)

2016-11-30 18:13
publikacja
2016-11-30 18:13

European Media Holding i Jarosław Mikos chce sprzedać do 27,18 proc. akcji Wirtualnej Polski w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu - poinformowała spółka w komunikacie.

Oferta obejmuje do 7.793.229 akcji zwykłych, stanowiących nie więcej niż 27,18 proc. kapitału zakładowego spółki oraz uprawniających do wykonywania nie więcej niż 19,51 proc. głosów na WZ, w tym do 7.469.177 akcji oferowanych jest przez EMH oraz do 324.052 przez Jarosława Mikosa.

"Oferta Prywatna jest skierowana wyłącznie do uprawnionych inwestorów instytucjonalnych, a ostateczne parametry sprzedaży akcji w ofercie prywatnej zostaną ustalone w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że w związku z ofertą, EMH zobowiązała się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych akcji.

Wirtualna Polska poinformowała, że w związku z tą ofertą jej pozostali akcjonariusze: Michał Brański, Krzysztof Sierota i Jacek Świderski oraz spółki przez nich kontrolowane: 10X SA, Albemuth Inwestycje SA i Orfe SA także zobowiązali się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych akcji spółki.

Akcjonariusze ci zobowiązali się ponadto do do głosowania na WZ Wirtualnej Polski przeciw uchwale dotyczącej emisji przez spółkę nowych akcji z wyjątkiem emisji nowych akcji z prawem poboru przysługującym wszystkim akcjonariuszom "w przypadku której założyciele lub ich podmioty powiązane zamierzają uczestniczyć poprzez objęcie akcji w wykonaniu przysługującego im prawa poboru".

Role globalnych koordynatorów w ofercie pełni Pekao Investment Banking, UniCredit Bank AG, Oddział w Londynie oraz Ipopema Securities. mBank pełni rolę współprowadzącego księgę popytu. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~wwwmmm
Tylko rozczochrany determinacją idiota może kupić takie szambo. Smacznego.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki