REKLAMA

EMH i Jarosław Mikos chcą sprzedać do 27,18% akcji Wirtualnej Polski

2016-11-30 21:26
publikacja
2016-11-30 21:26

[Aktualizacja 1.12] Innova Capital, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, sprzedała za cenę 50,00 PLN za jedną akcję posiadany pakiet 27% akcji spółki Wirtualna Polska Holding S.A.

EMH i Jarosław Mikos chcą sprzedać do 27,18% akcji Wirtualnej Polski
EMH i Jarosław Mikos chcą sprzedać do 27,18% akcji Wirtualnej Polski
fot. Łukasz Pyzara / / Bankier.tv

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

"Oferta prywatna obejmuje do 7 793 229 akcji zwykłych spółki, stanowiących nie więcej niż 27,18% kapitału zakładowego spółki oraz uprawniających do wykonywania nie więcej niż 19,51% głosów na walnym zgromadzeniu spółki, w tym do 7 469 177 akcji oferowanych przez EMH oraz do 324 052 akcji oferowanych przez Jarosława Mikosa" - czytamy w komunikacie. 

Oferta prywatna jest skierowana wyłącznie do uprawnionych inwestorów instytucjonalnych, a ostateczne parametry sprzedaży akcji w ofercie prywatnej zostaną ustalone w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu, podano także. 

W związku z ofertą prywatną, EMH zobowiązała się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych akcji zwykłych spółki.

"Ponadto w związku z ofertą prywatną, Michał Brański, Krzysztof Sierota i Jacek Świderski (założyciele) oraz spółki kontrolowane przez założycieli - 10X S.A., Albemuth Inwestycje S.A. i Orfe S.A. (spółki założycieli) zobowiązali się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych akcji spółki oraz do głosowania na walnym zgromadzeniu spółki z posiadanych akcji przeciw uchwale dotyczącej emisji przez spółkę nowych akcji lub jakichkolwiek innych papierów zamiennych na nowe akcji spółki z wyjątkiem emisji przez spółkę nowych akcji z prawem poboru przysługującym wszystkich akcjonariuszom spółki w przypadku której założyciele lub ich podmioty powiązane zamierzają uczestniczyć poprzez objęcie akcji w wykonaniu przysługującego im prawa poboru" - czytamy także. 

Pekao Investment Banking, UniCredit Bank AG, Oddział w Londynie oraz Ipopema Securities pełnią role globalnych koordynatorów, a mBank pełni rolę współprowadzącego księgę popytu. 

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

Źródło:
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~zxc
Oho, widzę tu zlot szefernakerowych płatnych troli.
~Observer
Zbliża się koniec zakłamanej - Wirtualnej Polski z JEJ przybudówkami. Decydenci o służbowym i czerwonym podniebieniu WSI chcą ratować kapitał. Trochę za późno. Nie dajcie się nabrać.
~Kaśka
WP jest opanowana przez postkomunistyczny bełkot publicystów.Zero obiektywizmu.
~Jagna
Wirtualna tzw.Polska jest zakłamanym,antypolskim tworem.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki