6,0500 zł
0,50% 0,0300 zł
Eko Export SA (EEX)

Strategiczne partnerstwo w Kazachstanie.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2019
Data sporządzenia: 2019-02-26
Skrócona nazwa emitenta
EKO EXPORT S.A.
Temat
Strategiczne partnerstwo w Kazachstanie.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Emitenta informuje, że w dniu dzisiejszym podpisał umowę strategicznego partnerstwa z zagranicznym Holdingiem energetycznym na zasadzie wyłączności.
Umowa dotyczy pozyskiwania mikrosfery na zasadzie wyłączności z dwóch, ważnych z punktu widzenia mikrosfery, elektrowni w Kazachstanie. Nowy partner Eko Export jest największym prywatnym inwestorem w branży energetycznej w Kazachstanie. Eksploatacja lagun rozpocznie się od wiosny 2019. To będzie pierwszy etap współpracy, a połowami i suszeniem mikrosfery zajmować się będzie nasza Spółka zależna Eko Sphere KZ.
Równocześnie uwzględniono, że w trakcie bieżącego roku Partnerzy podejmą decyzje w sprawie wspólnego przedsięwzięcia zainstalowania suszarni w specjalnej strefie ekonomicznej. Lokalizacja przedsięwzięcia w strefie ekonomicznej daje przywileje polegające na całkowitym zwolnieniu w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od nieruchomości, podatku od gruntów, czynszu za grunty, podatku VAT, opłat celnych. Dodatkowo grunt wymagany do realizacji przedsięwzięcia zostanie udostępniony nieodpłatnie.
Umowa jest kontynuacją działań, o których Emitent informował w raporcie 17/2018.
Zawarte strategiczne partnerstwo jest efektem skutecznej realizacji i dużego wysiłku włożonego w realizację dalekosiężnych planów w Kazachstanie. Partnerem Eko Export w tym projekcie będzie specjalnie powołana przez Holding Spółka.
Kluczową przewagą konkurencyjną Eko Export, która przyczyniła się do podpisania umowy jest zakład w Astanie będący najnowocześniejszym nie tylko w Kazachstanie, ale na całym świecie. Opatentowana technologia DMC (Direct Microsphere Collection) otwiera w przyszłości nowe możliwości efektywnego i nowoczesnego pozyskiwania mikrosfery. Mocna pozycja Emitenta na rynku, liczne spotkania z partnerem w Astanie oraz wizyta partnera w Polsce przyczyniły się do tego sukcesu. Według Zarządu Emitenta zawarte porozumienia oznaczają początek nowego rozdziału w rozwoju spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-02-26 Jacek Dziedzic Prezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

  • Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2019 roku.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.