REKLAMA

EBay przeprasza za aukcje pamiątek z Auschwitz

2013-11-03 15:18
publikacja
2013-11-03 15:18

Portal EBay przeprasza za umieszczenie na aukcji internetowej około 30 pamiątek z obozu koncentracyjnego Auschwitz. Największy serwis aukcji internetowych na świecie usunął te przedmioty z listy rzeczy wystawionych na sprzedaż.

Wcześniej na aukcji EBay znajdował się między innymi obozowy pasiak, wyceniony na 13 tysięcy euro. Należał prawdopodobnie do Polaka, urodzonego w 1912 roku, który zginął w Auschwitz. O sprawie poinformowała brytyjska gazeta "Mail on Sunday".

EBay przeprosił za ten incydent i przyznał, że te przedmioty nie powinny być wystawione na sprzedaż. Zapewnił, że tysiące pracowników portalu czuwa nad tym, by do podobnych sytuacji nie dochodziło. "Bardzo żałujemy, że złamaliśmy nasze własne standardy" - napisano w oświadczeniu.

Nie wiadomo, jak długo pamiątki z niemieckich obozów koncentracyjnych były wystawione na sprzedaż. Wśród nich znajdowała się między innymi opaska z gwiazdą Dawida, jedna z tych, które Żydzi musieli nosić na terenach okupowanych przez III Rzeszę. Pasiak wystawił na aukcję Ukrainiec mieszkający w Kanadzie. Tłumaczył, że chciał w ten sposób "udokumentować historię".

Inne przedmioty, jakie wystawiono na aukcję to szczoteczki do zębów i buty, należące do ofiar obozu.


IAR/BBCnews/dw/dj

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~janusz
a co to juz nie wolno sprzedac pamiątek po dziadku?!?!?!? śmieszne.
~iwan
a jak ktoś ma taką pamiątkę i jej nie chce to co ma zrobić?

Nie bardzo rozumiem co jest złego w sprzedaniu jej - może ktoś inny będzie miał jakiś pożytek z pamiątek po ojcu
~ZNAWCA TEMATU
SPRZEDADZA WSZYSTKO I WSZYSTKICH! W IZRAELU ARESZTOWALI JEDNEGO JAK USILOWAL SPRZEDAC KOSTKE MYDLA TWIERDZIL ZE TO Z JEGO OJCA

Powiązane: Jak założyć sklep internetowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki