REKLAMA

Dostałeś e-mail ZUS? To oszustwo

2020-02-26 09:44
publikacja
2020-02-26 09:44

Oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wysyłają e-maile z informacją o braku opłaconych składek lub o tym, że zawierają błędach. Oszuści dążą do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym i kradzieży pieniędzy.

fot. Marek Kuwak / FORUM / / FORUM

Klienci ZUS w ostatnim czasie dostali e-maile z informacją o błędnie zapłaconych składkach lub całkowitym braku wpłat. Oszuści podszywający się pod instytucję wysyłali wiadomości z adresów:

  • kancelaria.zus@wp.pl,
  • zus-skladki@wp.pl, 
  • zus._kontakt@wp.pl,
  • ZUS@gov.pl zus_info@wp.pl.
Reklama

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika – przeczytamy w oficjalnym komunikacie Zakładu.

ZUS przestrzega żeby nie odpowiadać na otrzymane fałszywe wiadomości oraz nie otwierać załączników dołączonych do e-maila. Oszuści mogą zainfekować urządzenie złośliwym oprogramowanie lub wirusem. Odbiorca wiadomości może stać się ofiarą kradzieży tożsamości lub/i stracić pieniądze, jeżeli wyłudzający uzyskają dostęp do rachunku bankowego.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Klienci ZUS, którzy mają wątpliwości co do prawdziwości otrzymanej wiadomości, mogą skontaktować się z instytucją pod numerem 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl, lub udać się do najbliższej placówki Zakładu.

DF

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki