REKLAMA

Dziewięć lubuskich gmin otrzymało agregaty prądotwórcze

2011-12-29 15:13
publikacja
2011-12-29 15:13

Lubuski Urząd Wojewódzki wydał ponad 1 mln zł na zakup w ciągu czterech lat 89 agregatów prądotwórczych dla samorządów. W czwartek nowe urządzenia trafiły do dziewięciu gmin.

Urządzenia otrzymały władze Międzyrzecza, Sulęcina, Sławy, Gozdnicy, Przytocznej, Słońska, Żagania, Brodów i Lipinek Łużyckich.

"Przekazywanie agregatów to kontynuacja działań, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców" - powiedział wojewoda lubuski Marcin Jabłoński.

Jeden agregat kosztuje ok. 12 tys. zł. Zakup agregatów finansowany jest z budżetu państwa.

"By otrzymać agregat, samorządy muszą samodzielnie wykonać instalację do jego podłączenia do sieci energetycznej urzędu oraz zakupić zestaw przenośnych lamp do oświetlania miejsc, w których używany będzie agregat" - dodał rzecznik prasowy wojewody Paweł Siminiak.

Alternatywne źródła zasilania w województwie lubuskim mają wszystkie powiaty.

W 2011 r. urządzenia te zostały wykorzystane podczas awarii zasilania w urzędzie gminy w Kłodawie, pożaru trafostacji w Międzyrzeczu, a także na początku tego roku do oświetlania wałów podczas zagrożenia powodziowego. (PAP)

mrd/ amac/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~BabyDream
agregat prądotwórczy , bardzo przydatna rzecz , na wszelakie eventy , czy po prostu jak jest awaria prądu a mieszka w domu jednorodzinnym , to jak najbardziej taki agregat jest mega dobrym rozwiązaniem . ja np w domu mam agregat z kruzera . bardzo dobrze sie sprawuje poprzez to ze ma zmniejszona hałaśliwość a takze zmniejsozna agregat prądotwórczy , bardzo przydatna rzecz , na wszelakie eventy , czy po prostu jak jest awaria prądu a mieszka w domu jednorodzinnym , to jak najbardziej taki agregat jest mega dobrym rozwiązaniem . ja np w domu mam agregat z kruzera . bardzo dobrze sie sprawuje poprzez to ze ma zmniejszona hałaśliwość a takze zmniejsozna ilość spalin . Myślę że nawet nie gminy ale każdy kto np mieszka na wsi , ma dom -gospodarstwo powinien rozważyć równiez kupno motopompy ( z kruzera jest ona za 600 pare złotych , więc warto zainwestować i tez czytałem wiele dobrego na ich temat)
~Cyklopa
również mam agregat z kruzera i ze względu na to ,ze dobrze funkcjonuje , zdecydowałem sie na motopompe z kruzera . będzie mi bardzo potrzebna , mam dom jednorodzinny i jest umiejscowiony jakby w takim dołku , tak z,e jak sa ulewy to potem mamy podtopienia .
~wizzair odpowiada ~Cyklopa
a ja wprawdzie agregatu nie miałam ,ale tez go w koncu musze kupic , natomiast u mnie na odwrót najpier kupiłem motopompe zkruzera , Jak były takie ulewy , to był jak zbawienie , by odpompowac wode z piwnicy ;) bardzo polecam ;) świetna rzecz.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki