REKLAMA
ZAGŁOSUJ

"Dziennik Polski": Studenci zastrajkują

2014-06-10 02:03
publikacja
2014-06-10 02:03

Uniwersytet Rolniczy chce zamknąć Jednostkę Międzywydziałową Biotechnologię. Studenci - twierdzą, że to zmniejszy ich szanse na rynku pracy i zapowiadają protest - informuje "Dziennik Polski".

Biotechnologia na Uniwersytecie Rolniczym ma zostać przeniesiona na Wydział Ogrodnictwa. Studenci się temu sprzeciwiają, ponieważ nazwa wydziału sugeruje zdobycie kwalifikacji, których nie przewiduje ich program kształcenia. Chcą ukończenia studiów na takich warunkach, jakie zostały im przedstawione w umowie i zapowiadają strajk.

Przy samorządzie studentów zawiązał się już komitet strajkowy. W jego skład wchodzą starostowie wszystkich roczników kierunku biotechnologia. "Od rana w poniedziałek będziemy pikietować przed uczelnią. Jesteśmy skłonni zablokować wejście do budynku. Strajk będzie trwał do odwołania" zapowiada Michel Malinowski z Komitetu Strajkowego Studentów UR.

"Trwają negocjacje odnośnie zmiany nazwy na Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, ostateczną decyzję podejmie jednak rada wydziału" mówi prof. Sylwester Tabor, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich Uniwersytetu Rolniczego. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki