REKLAMA

Dzień Hospicjów

2006-10-07 09:18
publikacja
2006-10-07 09:18
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W całym kraju rusza trzecia ogólnopolska kampania "Hospicjum to też życie". Celem działań edukacyjnych i informacyjnych jest w tym roku pomoc osobom, które przeżywają żałobę po stracie bliskich.

W akcję włączyli się eksperci, zajmujący się tematyką straty i osierocenia. Profesor Krystyna de Walden-Gałuszko uważa, że w Polsce wiemy niewiele o żałobie jako stanie ducha. Konsultant krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej tłumaczy, że należy uczyć, jak żyć po stracie bliskiej osoby.

W program tworzenia grup wsparcia dla osób osieroconych, które cierpią z powodu utraty bliskich, włączyło się 88 hospicjum z całego kraju. W akcji uczestniczy też Kościół.

W trakcie kampanii prowadzone są zbiórki pieniężne. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na hospicja oraz działające przy nich grupy wsparcia dla osób przeżywających żałobę. Akcję każdy może wspomóc wysyłając charytatywnego sms'a albo zapalając wirtulany znicz. Więcej informacji na stronie internetowej www.hospicja.pl.

W Polsce działa około 500 hospicjów. Co roku ze stratą kogoś bliskiego boryka się półtora miliona Polaków.

Kampania trwać będzie do 30 listopada. Polskie Radio objęło patronat medialny nad tą kampanią.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki