Dybek: W ponad połowie placówek fizjoterapeuci otrzymali podwyżki

W ponad połowie placówek medycznych fizjoterapeuci, których związek reprezentuję, otrzymali podwyżki w wysokości 500-1000 zł brutto – poinformował przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek.

"Na tę chwilę w związku, który mam przyjemność reprezentować, ponad 50 proc. oddziałów otrzymało podwyżkę rzędu 500 zł, 700 zł, a nawet 1000 zł (brutto – PAP). Kropla drąży skałę i sukcesywnie idziemy do przodu" – zaznaczył Tomasz Dybek przed kolejnym, środowym spotkaniem z przedstawicielami resortu zdrowia. W tej turze spotkań uczestniczą także dyrektorzy NFZ.

Rozmowy dotyczą weryfikacji porozumień, jakie dyrektorzy placówek mieli podpisać z przedstawicielami fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i elektroradiologów. Domagają się oni od kilku miesięcy podwyżki wynagrodzeń.

Przed spotkaniem Dybek podkreślił też, że resort po raz pierwszy od maja udostępnił dane, z których korzysta, robiąc zestawienia placówek medycznych, które weryfikował pod kątem skali podwyżek. Jak dodał, od środy też ze spotkań z dyrektorami placówek ma być sporządzana ujednolicona notatka, która następnie ma trafiać do ministerstwa.

"Wszyscy dyrektorzy placówek, mówimy tu o ZOZ-ach, uzdrowiskach, szpitalach będą wypełniali te same dokumenty i na postawie tej samej notatki dane będą spływać do ministerstwa" – powiedział.

Zauważył, że kwestia porozumień z pracownikami tych grup medycznych najgorzej wypada na Śląsku.

Autorka: Klaudia Torchała

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.